ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google News doczekało się aplikacji

Autor: Michał Bogumirski-Gołdyn Kategoria: Aplikacje

                    Popularny agregator treści dostarczany przez wyszukiwarkowego giganta doczekał się własnej aplikacji. Google News możemy od teraz śledzić w formie bardziej przyjaznej użytkownikowi, oczywiście dostarczającej również widżet na pulpit, by szybciej dotrzeć do interesujących nas treści.

Program pozwala na przeglądanie wiadomości ze świata w kategoriach wiadomości globalnych, lokalnych – ograniczonych do danego kraju, a także śledzić rozwój wydarzeń w poszczególnych branżach, np. biznesie, rozrywce czy technologiach. Aplikacja jest utrzymana w motywie wizualnym Holo. Prezentuje nam nagłówki artykułów, które po kliknięciu dostarczają fragment treści wiadomości oraz zdjęcia związane z tematem. Niestety, by zobaczyć całość wpisu jesteśmy odsyłani do przeglądarki internetowej.

Mocną stroną aplikacji jest wspomniany widżet. A raczej widżety. Każda kategoria informacji została obdarzona własnym, prezentującym oczywiście informacje z danej kategorii. Widżet prezentuje grafikę z newsa jako tło, nagłówek i fragment treści jako zachęcenie dla użytkownika. Mnie osobiście brakuje tylko jednego, zbiorczego wiżgetu dla wszystkich kategorii. Myślę też, że czas wysłużonego Genie Widget, popularnej jeszcze na Androidzie 2.1 aplikacji/widżetu “Wiadomości i pogoda” dobiega końca.

źródło: lifehacker.com

Sprawdź najnowsze wpisy