Vic Gundotra, VP of Engineering w Google (funkcja na kształt zastępcy dyrektora ds. inżynieryjnych, osoba mająca niesamowity wpływ na kształt i rozwój Androida), odpowiedział na komentarz użytkownika dotyczący konieczności zabierania ze sobą ciężkiego sprzętu fotograficznego, kiedy to jego smartfon mógłby pełnić rolę aparatu z takim samym efektem, jak profesjonalny sprzęt foto. W wolnym tłumaczeniu rozmowa wyglądała tak:

sizar adam: Mam nadzieję, że kiedyś do robienia zdjęć będziemy zabierali tylko przyszłe modele serii Nexus, nie musząc taszczyć ze sobą ciężkiego aparatu 🙂 czy to możliwe? W każdym razie, dziękuję ci za już poczynione starania.

Vic Gundotra: Jesteśmy niesamowicie zaangażowani by uczynić z Nexusów szalenie dobre aparaty fotograficzne. Poczekaj a zobaczysz.

Zmiany w przetwarzaniu obrazu w Androidzie widać już od lodowej kanapki, chociaż – poza funkcją fotografii sferycznej (Google Photo Sphere) – ograniczały się głównie do zmian w interfejsie użytkownika. Poza tym, Google musi zwracać większą uwagę na złożenie ze sobą odpowiednio sprzętu i oprogramowania nim sterującego, by zdjęcia były zadowalającej jakości. Producenci sprzętu często sięgają do zamkniętych rozwiązań przedsiębiorstw fotograficznych płacąc im za licencje na ich wykorzystanie. Google zaś korzysta głównie z otwartych rozwiązań, więc by dogonić, a nawet przegonić producentów ma przed sobą jeszcze wiele pracy. Jak zachęca Vic, to poczekam, zobaczę. Może część ich pracy będzie dostępna w następnym wydaniu Androida. Jak często Wam wychodzą zdjęcia dobrej jakości robione smartfonem? Ograniczacie się do fotografowania tekstu i innych przydatnych informacji, których zwykle nikomu nie chce się przepisywać, czy dajecie upust swojej artystycznej naturze?   źródło: google+