ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Optimus G Pro pierwszym ze Snapdragonem 600

Autor: Michał Bogumirski-Gołdyn Kategoria: Newsy

LG w ostatnich dniach przedstawiło swojego nowego smartfona, który przez wielu uważany jest za konkurenta popularnego Galaxy Note II. Dowiedzieliśmy się również kiedy trafi on do szerszej sprzedaży w Korei i Stanach Zjednoczonych.

Smartfon będzie wyposażony w czterordzeniowy układ Snapdragon 600, działający pod kontrolą porocesora o taktowaniu 1,7 GHz. Ta wersja czipu jest uważana tylko za pomniejsze odświeżenie wersji S4, mając na uwadze nowszy procesor w drodze – Snapdragon 800 – o zawrotnym jak na telefon taktowaniu procesora 2,3 GHz. W kwestii oprogramowania możemy liczyć na możliwość nagrywania wideo obiema kamerami na raz (przednią i tylną) i obsługę rozszerzonej panoramy, bardzo podobnej do fotografii sferycznej oferowanej przez Google.

Urządzenie będzie wyposażone w ekran 5,5″ o rozdzielczości 1080p (ok. 400 ppi wg producenta), energii zaś dostarczy bateria o powiększonej pojemności 3140 mAh. Pamięć operacyjna urządzenia pomieści 2 GB danych,  zdjęcia utrwalimy 13 MPx aparatem, miejsca na multimedia nie powinno zabraknąć dzięki slotowi microSD, a szybką łączność ze światem zapewni nam wsparcie LTE.

Na rynku koreańskim cena będzie się plasowała w przeliczeniu na ok. 897$, a jego premiera spodziewana jest jeszcze w tym tygodniu. Amerykanie i Japończycy poczekają do drugiego kwartału tego roku. Na razie producent nie podał daty wejścia z produktem na inne rynki.   źródło: engadget.com

Sprawdź najnowsze wpisy