Niespełna 24 godziny pozostały do konferencji tajwańskiego giganta branży telekomunikacyjnej. Niewątpliwie HTC wiąże z tą prezentacją duże nadzieje. Firma od dłuższego czasu boryka się z problemami natury finansowej, a to wydarzenie ma pomóc jej wrócić do świetności z najlepszych lat. Czego więc możemy się jutro spodziewać?

HTC One

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że jutrzejszą gwiazdą będzie HTC One, znany wcześniej jako M7. Telefon, o którym napisano już chyba wszystko i wszędzie. Smartfon ma być wyposażony w ekran FullHD 4,7″, czterordzeniowego Snapdragona S4 Pro, 2GB RAM oraz innowacyjny aparat, o którym przeczytacie później. Całością ma zarządzać Android w wersji 4.2 Jelly Bean. Pozostało już tylko kilka niewiadomych, które jednak na pewno nas nie zaszokują.

Mniejsi bracia

Nie każdy jednak będzie mógł sobie pozwolić na zakup nowego flagowca. Dlatego prawdopodobnie ujrzymy też jutro mniejszych braci One. M4 ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie w klasie smartfonów z średniej półki. Wyświetlacz 4,3″ wyświetlający obraz w rozdzielczości 720p, dwurdzeniowy Snapdragon 1,2 GHz, 1GB RAM, aparat 13 MPx, akumulator 1700mAh oraz Android 4.1 mają zapewnić użytkownikowi dobrą wydajność za rozsądne pieniądze. HTC nie zapomina też o ludziach, którzy potrzebują niedrogiego telefonu. Low-endowy G2 ma powalczyć o klientów, którym duża ilość rdzeni nie jest potrzebna do szczęścia. Prawdopodobnie będzie on wyposażony w ekran 3,5″ HVGA, jednordzeniowy procesor 1GHz, 512 MB pamięci RAM oraz aparat 5 MPx. Zasilaniem zajmie się bateria o pojemności 1400 mAh.

Sense 5

Wraz z nowym flagowcem tajwański producent pokaże też nową, odświeżoną nakładkę Sense UI, która budzi mieszane uczucia wśród fanów HTC. Pierwsze co rzuca nam się w oczy to brak charakterystycznego dla tajwańskich urządzeń klasycznego widżetu zegara. Styliści z Tajwanu w nowym Sense postawili na minimalizm, prostotę i elegancję. Przemodelowano ekran blokady, pasek z aplikacjami, a nawet ustawienia, które teraz nabrały schludnego androidowego wyglądu.

Co jeszcze?

Tajwańczycy zapowiadali, że w tym roku postawią na rozwój aparatu oraz dźwięku w swoich smartfonach. Wracając więc do kamery HTC One, na konferencji ma zadebiutować aparat, który zapewni niespotykaną dotąd jakość obrazu, wykonany z wykorzystaniem technologii ultrapikseli. Jego matryca będzie trójwarstwowa, co pozwoli  lepiej odwzorować kolory, zwiększyć czułość oraz zmniejszyć szumy. Nie powinno zabraknąć wzmianek o współpracy z firmą Beats by Dre. A być może dowiemy się też, które telefony z poprzedniej generacji otrzymają Sense 5.

Wszystko będzie jasne już jutro, także śledźcie nasz portal na bieżąco.  

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec