ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android numerem jeden w USA

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Najnowszy raport Canalys (firmy zajmującej się analizowaniem rynków technologicznych) informuję o ogromnym wzroście udziału sprzętów z Androidem w amerykańskim rynku telekomunikacyjnym. Tylko w drugim kwartale bieżącego roku zielony robot osiągnął wzrost aż o 886% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Cały amerykański rynek powiększył się o 41% względem ubiegłego roku, co oczywiście plasuje go na pierwszym miejscu pod względem wielkości na świecie.

W ciągu ubiegłego roku w USA sprzedano 14,7 miliona telefonów komórkowych z systemem operacyjnym, czyli prawie 1/4 wszystkich sprzedanych egzemplarzy na świecie. Główny analityk Canalys – Chris Jones – w świetnych wynikach dostrzega zasługę wielkich amerykańskich sieci komórkowych, które przez swoje liczne kampanie reklamowe (szczególnie Droid’a i Droid’a Incredible) zapewniły duży wzrost zainteresowania 'zielonymi smartfonami’.

Tak prezentuje się podział światowego rynku telekomunikacji ze względu na platformę sprzętową:

  • Symbian – 38%  (wzrost o 41% względem poprzedniego roku)
  • Android – 23%  (wzrost o 886% względem poprzedniego roku)
  • BlackBerry – 18% (wzorst o 41% względem poprzedniego roku)
  • AppleOS – 13% (wzrost o 61% względem poprzedniego roku)


W drugiej połowie roku możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników. Samsung ma nadzieję na podwojenie swojej sprzedaży, Motorola przewiduję, że dostarczy sprzedawcom 12 do 14 milionów sztuk telefonów, zaś HTC zapowiada, że pobije swoje rekordy przychodów. 
źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy