Honor 9 Premium zmierza do Europy – poznaliśmy cenę

1 minuta czytania
Komentarze

W zeszłym miesiącu marka Honor zaprezentowała swojego najnowszego reprezentanta, którego recenzję już znajdziecie na naszym portalu. Jednak Honor 9 w Europie pojawił się tylko w jednej odmianie, podczas gdy na świecie można znaleźć lepiej wyposażoną wersję. Chińczycy już niedługo powinni nadrobić zaległości, gdyż w sklepach pojawiają się oferty Honora 9 Premium.

Co tak właściwie dodatkowe słowo oznacza? Jedynie zmiany w pamięciach. Tradycyjny model mógł się pochwalić 4 GB RAM i 64 GB przestrzeni na pliki użytkownika. To oczywiście dla wielu osób wystarczające parametry, ale dla bardziej wymagających przygotowana jest odmiana Premium z 6 GB RAM i dwukrotnie większą pamięcią stałą. Niestety, ale nie wiemy jaką technologię postanowiło zastosować Huawei. Pozostałe dane techniczne pozostają bez zmian, więc wciąż obraz będzie prezentowany na 5,2-calowym wyświetlaczu FullHD, a jednostką obliczeniową będzie Kirin 960. Mimo wszystko, najprawdopodobniej zainteresowani Honorem 9 Premium będą zmuszeni poczekać na jego premierę rynkową. Szczególnie w Polsce, gdyż nieoficjalnie mówi się, że smartfon ten obecnie jest ekskluzywny dla Włochów. Mimo wszystko, Szwajcarzy już rozpoczęli przedsprzedaż podając, że urządzenie będzie dostępne 28 sierpnia.

Co z ceną? Siłą rzeczy będzie wyższa. Zwykłego Honora 9 możemy kupić dzisiaj za około 2200 złotych, podczas gdy jego ulepszona odmiana ma być droższa o przynajmniej 200 złotych.

źródło: GSMArena

Motyw