Samsung nie ma powodów do obaw – Galaxy S8 świetnie się sprzedaje

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-07-17

Galaxy Note7 był określany przez wiele osób ostatnim gwoździem do trumny Samsunga. Jakby nie patrzeć, Koreańczycy zanotowali spadek sprzedaży w ostatnim kwartale minionego roku, ale wciąż utrzymywali się na prowadzeniu. Mniejszej liczbie sprzedanych urządzeń nie można się dziwić – w końcu wspomniany smartfon zniknął z półek sklepowych. Mimo wszystko, cała afera miała się odbić na marce i chęci konsumentów do kupna urządzeń od Samsunga.

Tak jednak się nie stało. Być może mały odsetek potencjalnych użytkowników koreańskich modeli zrezygnowało z tej firmy, ale przedstawione przez prezesa dane pokazują, że lider mobilnego rynku ma się bardzo dobrze. Otóż DJ Koh wspomniał, że sprzedaż Galaxy S8 i S8+ jest o 15% wyższa względem swoich poprzedników w analogicznym okresie. Dodatkowo firma przewiduje kolejny wzrost zainteresowania tymi smartfonami w kolejnych kwartałach, a pamiętajmy, że lada moment świat ujrzy Galaxy Note8. Swoją drogą termin premiery tego ostatniego ujawnił ten sam pan, o czym wczoraj pisaliśmy.

W takim razie nikogo nie powinien również dziwić fakt, że firma wydała odświeżoną wersję Galaxy Note’a7. Skoro afera związana z wadliwymi akumulatorami nie wpłynęła na markę to znajdą się chętni na odmianę Fan Edition.

źródło: Phone Arena  • Mlody

    To jest smieszne… w ubieglym tyogniu pisaliscie ze S7 lepiej sie sprzedawal niz S8, teraz znowu na odwrot… To kto ma racje? Czy po prostu kopiuj wklej robicie? Moze byscie choc troche zweryfikowali informacje?

    • Łukasz Pająk

      Wyraźnie zaznaczyłem, że źródłem wspomnianych danych są słowa prezesa Samsunga. Wpis z zeszłego tygodnia opierał się na danych od analityków rynku. Kto ma rację? Tu decyduje Czytelnik. Jeśli pierwszy raz spotykasz się z sytuacją, że zależnie od źródeł otrzymuje się różne dane to… przyzwyczaj się do tego, bo to normalne na różnych płaszczyznach.