Samsung nie ma powodów do obaw – Galaxy S8 świetnie się sprzedaje

Łukasz Pająk Newsy 2017-07-17

Galaxy Note7 był określany przez wiele osób ostatnim gwoździem do trumny Samsunga. Jakby nie patrzeć, Koreańczycy zanotowali spadek sprzedaży w ostatnim kwartale minionego roku, ale wciąż utrzymywali się na prowadzeniu. Mniejszej liczbie sprzedanych urządzeń nie można się dziwić – w końcu wspomniany smartfon zniknął z półek sklepowych. Mimo wszystko, cała afera miała się odbić na marce i chęci konsumentów do kupna urządzeń od Samsunga.

Tak jednak się nie stało. Być może mały odsetek potencjalnych użytkowników koreańskich modeli zrezygnowało z tej firmy, ale przedstawione przez prezesa dane pokazują, że lider mobilnego rynku ma się bardzo dobrze. Otóż DJ Koh wspomniał, że sprzedaż Galaxy S8 i S8+ jest o 15% wyższa względem swoich poprzedników w analogicznym okresie. Dodatkowo firma przewiduje kolejny wzrost zainteresowania tymi smartfonami w kolejnych kwartałach, a pamiętajmy, że lada moment świat ujrzy Galaxy Note8. Swoją drogą termin premiery tego ostatniego ujawnił ten sam pan, o czym wczoraj pisaliśmy.

W takim razie nikogo nie powinien również dziwić fakt, że firma wydała odświeżoną wersję Galaxy Note’a7. Skoro afera związana z wadliwymi akumulatorami nie wpłynęła na markę to znajdą się chętni na odmianę Fan Edition.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x