Android 4.2.2 wprowadza znaczące poprawki bezpeczeństwa

Android

Ukazała się lista poprawek bezpieczeństwa wprowadzonych w najnowszym wydaniu systemu Android, oznaczonego numerem 4.2.2.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Programiści skupili się na debuggowaniu USB. Jakkolwiek funkcja jest przydatna, gdy doświadczamy problemów z urządzeniem odmawiającym posłuszeństwa (na przykład gdy ekran dotykowy nie działa), tak jest to również furtka dla osób niepowołanych dająca im dostęp do naszych danych, pozwalając na przejście ekranu blokady. Programiści, by zaradzić zagrożeniu, wprowadzili swoisty “odcisk palca” przypisany do konkretnego komputera, by pozwolić tylko tej autoryzowanej maszynie dokonywać zmian w telefonie w trybie debuggowania.

Android 4.2.2 zawiera również lepszy generator liczb losowych, wprowadza bardziej bezpieczne metody korzystania przez aplikacje z JavaScrpitu, oraz wprowadza jeszcze kilka innych poprawek, dotyczących głównie deweloperów.

To dobrze, że Google ma na uwadze bezpieczeństwo urządzeń z Androidem, jednak – jak przy każdej aktualizacji – rodzi się pytanie: kiedy użytkownik smartfona zobaczy najnowszy, bardziej  bezpieczny system w swoim urządzeniu? Czas pokaże.

[zrodlo name=”Pocketnow” url=””][/zrodlo]


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x