ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 4.2.2 wprowadza znaczące poprawki bezpeczeństwa

Autor: Michał Bogumirski-Gołdyn Kategoria: Newsy

Ukazała się lista poprawek bezpieczeństwa wprowadzonych w najnowszym wydaniu systemu Android, oznaczonego numerem 4.2.2.

Programiści skupili się na debuggowaniu USB. Jakkolwiek funkcja jest przydatna, gdy doświadczamy problemów z urządzeniem odmawiającym posłuszeństwa (na przykład gdy ekran dotykowy nie działa), tak jest to również furtka dla osób niepowołanych dająca im dostęp do naszych danych, pozwalając na przejście ekranu blokady. Programiści, by zaradzić zagrożeniu, wprowadzili swoisty “odcisk palca” przypisany do konkretnego komputera, by pozwolić tylko tej autoryzowanej maszynie dokonywać zmian w telefonie w trybie debuggowania.

Android 4.2.2 zawiera również lepszy generator liczb losowych, wprowadza bardziej bezpieczne metody korzystania przez aplikacje z JavaScrpitu, oraz wprowadza jeszcze kilka innych poprawek, dotyczących głównie deweloperów.

To dobrze, że Google ma na uwadze bezpieczeństwo urządzeń z Androidem, jednak – jak przy każdej aktualizacji – rodzi się pytanie: kiedy użytkownik smartfona zobaczy najnowszy, bardziej  bezpieczny system w swoim urządzeniu? Czas pokaże.

[zrodlo name=”Pocketnow” url=””][/zrodlo]

Sprawdź najnowsze wpisy