Zarówno HTC U11 jak i Samsung Galaxy S8+ nie zostały zaprezentowane niedawno. Szczególnie ten drugi już jest kilka miesięcy dostępny na rynku i użytkownicy zdążyli odkryć wiele wad tego urządzenia. Nie wszystkim przypadł do gustu asystent Bixby, ale chyba czerwona poświata ekranu jest najgłośniejszym problemem koreańskich, flagowych modeli. Mimo wszystko oba wyróżnione w porównaniu urządzenia mają być najlepsze pod względem wydajności, ale który jest szybszy?

Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w zestawieniu przygotowanym przez kanał PhoneBuff. Warto zaznaczyć, że specyfikacja obu modeli jest zbliżona do siebie, czyli mamy do czynienia z Galaxy S8+ wyposażonym w układ Snapdragon 835. Niestety, ale nie wiemy jaki typ pamięci został zastosowany w tym egzemplarzu. Mimo wszystko, przejdźmy do porównania:

Wygrywa HTC. Wiele osób zwraca uwagę Samsungowi na konieczność poprawy optymalizacji poszczególnych procesów i to widać, chociaż nie można powiedzieć, że Galaxy S8+ jest wolnym smartfonem. U11 wygrał w głównej mierze za sprawą ciężkich aplikacji, które wymagają więcej czasu na ładowanie i właśnie ten aspekt sprawił, że reprezentant Korei Południowej pozostał w tyle.

Jednak, tradycyjnie, przypominam o tym, że na co dzień takie różnice nie są odczuwalne.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.