Nie od dziś wiadomo, że Mapy od Google mają ogromny potencjał, którego firma nie ma zamiaru marnować. Różne sposoby spieniężania popularności tej aplikacji również wchodzą w grę, ale nas jednak powinno interesować to, że wciąż jest to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza, darmowa nawigacja na najpopularniejsze platformy mobilne. Teraz Amerykanie chcą nam powiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się chociażby do pracy, aby podróż trwała jak najkrócej.

Oczywiście już od dawna możemy obserwować powiadomienia na Androidzie o aktualnym natężeniu ruchu i ewentualnych zmianach względem normy. Opóźnienia w centrach miast w porannych godzinach i po 15 to chleb powszedni, ale mimo wszystko Google chce nam pokazać o jakich porach najlepiej wybrać się w podróż.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Widoczny powyżej wykres informuje nas ile zajmie wybrana trasa w konkretnych okresach. Oczywiście tego typu informacje nie byłyby możliwe do zgromadzenia, gdyby nie miliony użytkowników zarówno Google Maps jak i Waze. Rzecz niemalże prosta, ale jakże przydatna.

Niestety, póki co powyższa funkcja dostępna jest w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale z pewnością Google niedługo udostępni ją w innych lokalizacjach. Tym sposobem będziemy wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się w podróż.

 

źródło: Android Central
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.