Galaxy Note FE rozebrany. Czy to naprawdę ten sam Note 7?

Newsy

Galaxy Note 7 to już historia. Nie będę opisywał szczegółów z jego historii, każdy zna je na pamięć. Samsung postanowił nie niszczyć już wyprodukowanej elektroniki i podmienić jedynie wadliwą baterię. Dziś, dzięki redakcji iFixit możemy to zweryfikować.

Czy to ten sam telefon?

Oba telefony z zewnątrz nie różnią się, zmianie uległ jedynie tylny panel, na którym wyszczególniony był posiadany model urządzenia. Po zdjęciu panelu (co jest tak samo uciążliwe jak w przypadku Note 7) ujrzymy anteny (prawdopodobnie NFC), które delikatnie różnią się od pierwowzoru. Po ich usunięciu mamy dostęp do nieszczęsnej baterii.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Po lewej stronie widzimy nowe ogniwo z Note FE. W stosunku do poprzednika posiada ono o 300 mAh mniej. Bateria z Note 7 posiadała pojemność 3500 mAh i 13,48 Wh, w przypadku Note FE mamy tylko 3200 mAh i 12,32 Wh. Nowe ogniwo fizycznie jest nieco mniejsze, aby nie naciskało na wnękę w telefonie.

Sprzedaż trwa

Do sprzedaży trafiło 400 tysięcy sztuk Note’ów FE. Niestety, kupicie je tylko w Korei Południowej. Obecnie nic nie wiadomo na temat uruchomienia sprzedaży w innych państwach, czy jakichkolwiek problemach z zamontowaną baterią.

Jeśli kogoś zastanawia pochodzenie różowych karteczek wystających z obudowy Note 7, to jest to żart redaktorów iFixit:

Źródło: iFixit

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x