Po 15 latach Vertu przechodzi do historii, firma właśnie się pakuje

Newsy

Vertu było luksusową marką stworzoną przez Nokię. Sam koncept luksusowych telefonów powstał w 1998 roku, pierwsze urządzenie pojawiło się dopiero 4 lata później. Dziś możemy o Vertu mówić w czasie przeszłym, ponieważ firma nie poradziła sobie z zadłużeniem.

Co się stało?

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Vertu od marca ma nowego właściciela, jest nim turecki przedsiębiorca Murat Hakan Uzan. Transakcja od początku wydawała się bezsensowna, ponieważ firma od dłuższego czasu była skazana na klęskę. I tak też się stało. Zadłużenie Vertu wynosi 128 milionów funtów, podczas gdy właściciel był gotowy spłacić jedynie 1,9 miliona. Z tego powodu zamknięto chlubę tej firmy – brytyjską fabrykę, w której ręcznie składane były telefony. W związku z tym zwolniono 200 pracowników. Właściciel firmy mimo wszystko nie chce oddać praw do marki i wszelkich licencji. Być może w przyszłości telefony będą produkowane w fabrykach TCL, ponieważ jest to partner Vertu.

Początki były inne

Kiedy Nokia otwierała nową markę, wszystko miało wyglądać inaczej. Premiera pierwszego telefonu – Vertu Signature miała miejsce na szczycie wieży Eiffla. Przez lata pokazano mnóstwo telefonów, które były zbudowane z naprawdę ekskluzywnych materiałów i działały latami. Marka mimo wszystko nie przyniosła spodziewanego zysku i została sprzedana w czasach kryzysu Nokii. Nowa oferta smartfonów spotkała się z negatywną reakcją rynku. Urządzenia wyróżniały się jedynie obudową, wewnątrz zamontowano elektronikę, która odstawała od topowych smartfonów konkurencji. Samo oprogramowanie również niczym się nie wyróżniało i wcale nie działało tak dobrze, jak wskazywałaby na to cena.

Źródło: Techcrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x