nokia 5 android p

Cztery nowe Nokie w tym roku? Poznaliśmy ich procesory

Newsy

Jeszcze zanim Nokia pokazała pierwsze swoje smartfony z Androidem w tym roku, wiele mówiło się o tym, że nie będzie ich dużo. Cztery, góra pięć. Póki co poznaliśmy trzy modele: 3, 5 oraz 6. Nie są to topowe urządzenia, więc wciąż czekamy na flagową propozycję. Jednak może się okazać, że Finowie zaprezentują zdecydowanie więcej urządzeń do końca grudnia, bo może być ich w sumie sześć. Dla każdego coś dobrego, z aktualnym oprogramowaniem na pokładzie – ta kwestia podkreślana jest na każdym kroki i na razie firmie udaje się ten cel w pełni wykonywać.

Mimo wszystko czekaliśmy teraz jedynie na Nokię 8 lub 9, a tu okazuje się, że mogą jeszcze pojawić się modele oznaczone cyframi 2 i 7. Skąd to wiemy? Otóż w Sieci pojawiły się plotki mówiące o procesorach dla wspomnianych urządzeń. Przypomnijmy, że na razie HMD Global stawia głównie na jednostki od Qualcomma i to się nie zmieni. Zarówno Nokia 5 jak i 6 napędzane są Snapdragonem 430, podczas gdy dla 3 obliczenia wykonuje MediaTek MT6737. W takim razie przedstawmy spis układów dla nadchodzących urządzeń:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
  • Nokia 2: Snapdragon 212 lub alternatywa od MediaTeka – zapewne uzależnione to będzie rynkowo;
  • Nokia 7: Snapdragon 630;
  • Nokia 8: Snapdragon 660;
  • Nokia 9: Snapdragon 835.

Patrząc całościowo na portfolio firmy z powyższymi modelami to będziemy mieć do czynienia z najprostszym nazewnictwem od lat. To kolejny dobry ruch Nokii, gdyż konsument będzie zdawał sobie jakiej klasy urządzenie kupuje i nie będzie się dręczył myślami, który układ jest lepszy czy też który smratfon jest lepszy.

 

PS. Nokia 4 pominięta ze względu na pechowe znaczenie liczby w Azji?

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x