Facebook rozpoczyna testy reklam w Messengerze

Adrian Celej Newsy 2017-07-12

Nie da się ukryć, że aplikacje Facebooka są zakałą Androida. Wszystko to za sprawą przeładowania niepotrzebnymi funkcjami, co znacznie wpływa na naszą wygodę oraz wydajność samych telefonów. Facebook właśnie wprowadza kolejna funkcję, którą można dodać do grona znienawidzonych – reklamy w komunikatorze Messenger.

Co wiemy?

„Nowość” została wprowadzona w Messengerze Beta, obecnie mogą się nią cieszyć użytkownicy z Australii i Tajlandii. W pozostałych państwach reklamy zostaną wprowadzone do końca roku. Zostaną wykorzystane te same algorytmy, co w przypadku głównej aplikacji Facebooka. Nie wiemy, czy będą analizowane nasze prywatne wiadomości. Z drugiej strony Facebook nie ukrywa, że reklamy mają ułatwić kontakt między użytkownikami (których jest 1,2 miliarda) a 70 milionami firm. Pojawią się również nowe formy reklam, co zostało uwiecznione na obrazku powyżej. Jak widać zostaną one umieszczone pomiędzy naszymi znajomymi.

Mark, co jeszcze wymyślisz?

Tempo zaśmiecania aplikacji Facebooka jest ogromne. Mimo ciągle rosnącej specyfikacji smartfonów, Facebook wcale nie działa lepiej. Jestem w stanie zrozumieć potrzebę wprowadzenia reklam, jednak zwyczajnie nie ma już na nią miejsca. Jeśli pójdzie tak dalej, w wkrótce w celu napisania prostej wiadomości będziemy musieli przekopać się przez kilometrową listę niepotrzebnych funkcji.

Źródło: VentureBeat

x