Facebook rozpoczyna testy reklam w Messengerze

Newsy

Nie da się ukryć, że aplikacje Facebooka są zakałą Androida. Wszystko to za sprawą przeładowania niepotrzebnymi funkcjami, co znacznie wpływa na naszą wygodę oraz wydajność samych telefonów. Facebook właśnie wprowadza kolejna funkcję, którą można dodać do grona znienawidzonych – reklamy w komunikatorze Messenger.

Co wiemy?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

„Nowość” została wprowadzona w Messengerze Beta, obecnie mogą się nią cieszyć użytkownicy z Australii i Tajlandii. W pozostałych państwach reklamy zostaną wprowadzone do końca roku. Zostaną wykorzystane te same algorytmy, co w przypadku głównej aplikacji Facebooka. Nie wiemy, czy będą analizowane nasze prywatne wiadomości. Z drugiej strony Facebook nie ukrywa, że reklamy mają ułatwić kontakt między użytkownikami (których jest 1,2 miliarda) a 70 milionami firm. Pojawią się również nowe formy reklam, co zostało uwiecznione na obrazku powyżej. Jak widać zostaną one umieszczone pomiędzy naszymi znajomymi.

Mark, co jeszcze wymyślisz?

Tempo zaśmiecania aplikacji Facebooka jest ogromne. Mimo ciągle rosnącej specyfikacji smartfonów, Facebook wcale nie działa lepiej. Jestem w stanie zrozumieć potrzebę wprowadzenia reklam, jednak zwyczajnie nie ma już na nią miejsca. Jeśli pójdzie tak dalej, w wkrótce w celu napisania prostej wiadomości będziemy musieli przekopać się przez kilometrową listę niepotrzebnych funkcji.

Źródło: VentureBeat


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x