ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG Q6 oficjalnie – światowa premiera w Polsce

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Wieczór należy do LG. Producent zaprezentował właśnie nowe urządzenia, należące do świeżej linii Q. Mogliście przeczytać o nich już po południu, chwilę przed oficjalnym pokazem. Tym razem jednak wszystko znajduje swoje potwierdzenie w słowach Jarosława Bukowskiego. Co otrzymujemy?

Drogi smartfon, duży smartfon?

Chcemy wiedzieć na co wydajemy i chcemy również to widzieć. Dlatego też na rynku istnieje tendencja, że im sprzęt jest droższy, tym musi być większy. Nie inaczej jest wśród smartfonów. Producenci zauważyli jednak, że taka polityka nie jest strzałem w dziesiątkę. Stąd też pojawienie się na rynku LG Q6, pierwszego na rynku smartfona przystępnego cenowo z ekranem Fullvision.

Nowe urządzenie jest bardzo podobne do flagowego modelu G6, lecz tańsze. Oferuje innowacyjny ekran, szerokokątną kamerkę selfie oraz obudowę wykonaną z aluminium serii 7000.

Specyfikacja techniczna LG Q6 zakłada 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 × 2160 pikseli, serce stanowi jednostka Snapdragon 435 w towarzystwie 3 GB RAM. Aparat główny to 13-megapikselowa matryca, z kolei kamerka selfie oferuje zdjęcia wielkości 5 megapikseli. Oprogramowanie aparatu znane jest użytkownikom z LG G6, tegorocznego flagowca.

Energię dostarczać będzie akumulator o pojemności 3000 mAh. Na pokładzie najnowszy Android 7.1.1 Nougat z nakładką producenta. Mówi się, że cena za LG Q6 wyniesie 1199 złotych.

Oprócz modelu LG Q6, w sklepach pojawią się również bracia – Q6a oraz Q6+. Istnieją między nimi delikatne różnice w specyfikacji technicznej. Przede wszystkim w ilości pamięci RAM. Q6 to model środkowy, oznacza to więc, że Q6a zaoferuje 2 GB RAM, a Q6+ aż 4 GB RAM. Podobnie w przypadku pamięci wewnętrznej: Q6 32 GB, natomiast Q6a 16 GB a Q6+ 64 GB.

Sprawdź najnowsze wpisy