Jedną z największych zalet Androida jest możliwość wyboru. Użytkownik może wybierać z setek dostępnych na rynku modeli urządzeń, a co chwilę pojawiają się nowe. Tak samo jest ze smartwatchami działającymi pod kontrolą AndroidWear – przyszły właściciel takiego zegarka może zwracać uwagę na producenta, wersję systemu lub po prostu wygląd. Z tego powodu w sklepach znaleźć można multum smartwatchy z różnych półek cenowych, także z takich nieosiągalnych dla zwykłego śmiertelnika. Przedstawiam wam Louis Vuitton Tambour Horizon – zegarek za 10 tysięcy złotych.

Wygląd

Zegarek przystosowany jest do noszenia zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety – w przypadku Tambour Horizon występuje więc jedynie wersja unisex. Urządzenie mierzy 42 mm, a jego grubość wynosi 12.5 mm. Smartwatch dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych – czarnej, szarej i brązowej. Podczas zamawiania można zdecydować także o pasku, który znajdzie się w zestawie – dostępnych jest 60 różnych typów (30 dla mężczyzn i 30 dla kobiet). Wygląd zegarka przedstawi wam poniższy film.

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna urządzenia Louis Vuitton Tambour Horizon jest dość typowa. Tarczę zegarka wyświetla 1.2-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 390 × 390 pikseli. O wydajność zegarka dba procesor Snapdragon Wear 2100, który wspierany jest przez 512 MB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika przeznaczono 4 GB miejsca w pamięci wewnętrznej. Czas pracy smartwatcha zapewnia akumulator o pojemności 300 mAh. Urządzenia działa oczywiście pod kontrolą AndroidWear 2.0, który preinstalowany jest na zegarku wraz z unikatowymi tarczami producenta.

Dodatkowe funkcje

Oprócz dodatkowych tarcz, które będzie można znaleźć na zegarku, Louis Vuitton zdecydował się na dodanie dwóch aplikacji producenta. Pierwsza z nich, czyli MyFlight pozwala na zebranie wszystkich informacji na temat aktualnego lotu w jednym miejscu. Druga to City Guide, czyli program, którego zadaniem jest wyświetlanie rekomendacji i wskazówek na temat miasta, w którym wylądował właściciel zegarka.

Cena

Opisany przeze mnie wyżej smartwatch jest naprawdę drogi. Za szary i brązowy model przyjdzie nam zapłacić 2450 dolarów, czyli około 9000 złotych. Zegarek w wersji czarnej jest o 450 dolarów droższy, co w konsekwencji przekłada się na prawie 11 tysięcy złotych. Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie producenta.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.