LG tłumaczy, dlaczego bezramkowe smartfony mają sens

1 minuta czytania
Komentarze

LG jako pierwsze w tym roku zaprezentowało smartfona, który w stosunku do poprzednika został drastycznie odchudzony pod względem ramek wokół wyświetlacza. G6 jaki jest każdy widzi i zdecydowanie obniżki cen po premierze sprawiły, że jest to całkiem atrakcyjna propozycja dla osób, które nie potrzebują najnowszych rozwiązań technologicznych. Mimo wszystko, Koreańczycy wciąż są zainteresowani tego typu budową urządzeń mobilnych, o czym świadczy chociażby nadchodząca – jutrzejsza – premiera modelu Q6, który ma być mniejszą wersją G6, ale również ze zdecydowanie słabszą specyfikacją.

Tylko, czy bezramkowe urządzenia są nam potrzebne? Wiele ludzi zwraca uwagę na ich zmniejszoną wytrzymałość i niewątpliwie coś w tym jest. W końcu plastik był w stanie więcej przetrwać niż szkło. Jednak nie o to chodzi. LG postanowiło przygotować specjalną infografikę bazującą na różnych statystykach, które potwierdzają, że potrzebujemy tego typu smartfonów:

W głównej mierze mowa jest o tym, że konsumenci chcą większych ekranów, ale równocześnie nie chcą większych urządzeń. Dodatkowo wspomniano o proporcjach 18:9 pozwalających zmieścić więcej informacji na ekranie – czy to filmy, czy to media społecznościowe.

Mimo wszystko, ta infografika została ewidentnie przygotowana pod jutrzejszą premierę LG Q6. Jaki ten smartfon będzie? Już niedługo poinformujemy Was o wszystkim.

źródło: LG

Motyw