LG tłumaczy, dlaczego bezramkowe smartfony mają sens

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-07-10

LG jako pierwsze w tym roku zaprezentowało smartfona, który w stosunku do poprzednika został drastycznie odchudzony pod względem ramek wokół wyświetlacza. G6 jaki jest każdy widzi i zdecydowanie obniżki cen po premierze sprawiły, że jest to całkiem atrakcyjna propozycja dla osób, które nie potrzebują najnowszych rozwiązań technologicznych. Mimo wszystko, Koreańczycy wciąż są zainteresowani tego typu budową urządzeń mobilnych, o czym świadczy chociażby nadchodząca – jutrzejsza – premiera modelu Q6, który ma być mniejszą wersją G6, ale również ze zdecydowanie słabszą specyfikacją.

Tylko, czy bezramkowe urządzenia są nam potrzebne? Wiele ludzi zwraca uwagę na ich zmniejszoną wytrzymałość i niewątpliwie coś w tym jest. W końcu plastik był w stanie więcej przetrwać niż szkło. Jednak nie o to chodzi. LG postanowiło przygotować specjalną infografikę bazującą na różnych statystykach, które potwierdzają, że potrzebujemy tego typu smartfonów:

W głównej mierze mowa jest o tym, że konsumenci chcą większych ekranów, ale równocześnie nie chcą większych urządzeń. Dodatkowo wspomniano o proporcjach 18:9 pozwalających zmieścić więcej informacji na ekranie – czy to filmy, czy to media społecznościowe.

Mimo wszystko, ta infografika została ewidentnie przygotowana pod jutrzejszą premierę LG Q6. Jaki ten smartfon będzie? Już niedługo poinformujemy Was o wszystkim.

źródło: LG • Adramel

  Starodawny G2 miał 76% ekranu. Od G2 LG ciągle się cofał. Dopiero G6 ma 78%.
  Tyle że S8 ma prawie 84% wiec LG jak zwykle w ciemnej d**ie.
  Gdyby rozwinęli linię G2 z współczesnymi bebechami byłbym wierny marce.

 • VikingsAreComing

  Dla mnie bezsens to wszystko, dopóki nie wymyślą dobrze działającego ignorowania przypadkowego dotyku. Bo Mi4 ma ramki dosyć wąskie, a często zdarza się tak, że coś przypadkowo kliknę próbując sięgnąć wyżej na ekranie jedną ręką.
  Do tego co z ludźmi, którzy mają w czterech literach duże smartfony i nie chcą nosić deski w kieszeni, a bardziej przydałby im się 4,7″ bo to optymalna wielkość do wygodnego korzystania jedną ręką?

 • Pabliell

  O ile zmniejszanie ramek ma sens, bo otrzymujemy większy ekran w tej samej obudowie, to zmiana proporcji na 2:1 nie ma ani trochę. A tym bardziej nie ma sensu dla oglądania filmów, których większość jest w proporcji 16:9.

  • mickey93

   ja bym powiedział że na odwrót o ile proporcje 2:1 mają sens tak ciągle zmniejszanie ramek jest bez sensu.
   filmy w kinie są w proporcjach 2:1, poza tym praca na 2 oknach na takim ekranie jest lepesza

   • marcus1212

    Jak można cokolwiek robić wygodnie w dwóch oknach na tak małej powierzchni roboczej? Przerabiałem to na Note 4… bez sensu.

    • mickey93

     Wiadomo będzie wciąż kiepsko ale i tak lepiej niż na 16:9

   • Pabliell

    Filmy w kinie są nawet 21:9, więc 2:1 wciąż jest złe. YouTube jest 16:9, większość na Netflixie też. A dzielenie okna na takim ekranie może być lepsze, pod warunkiem że ten ekran ma conajmniej 8″. Na mniejszym multiwindow to i tak udręka.