[Film] Sony Xperia XZ Premium poddana torturom

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-07-10

Sony od dawna pokazuje, że chce tworzyć jak najlepsze smartfony. Wyznacznikiem tej firmy była wodoodporność ich urządzeń czy też jeden pomysł na design, który w kolejnych generacjach tylko delikatnie się zmieniał. Xperia XZ Premium niejako jest sztandarowym modelem pokazującym dopracowanie Japończyków. Niemniej jednak, chcieć, a móc to dwa różne zagadnienia toteż często smartfony Sony nie przechodziły pozytywnie różnych testów, a o problemach typu pękające wyświetlacze słyszał zapewne każdy.

Jednak jak wspomniany model spisał się podczas próby doskonale znanego nam już YouTubera Zacka z kanału JerryRigEverything? Przekonajmy się:

Zacznę nietypowo, bo od końca i powtórzę stwierdzenie autora – jest to najlepiej wykonany smartfon Sony jaki tylko trafił do jego rąk. Skąd taki wniosek? Przede wszystkim Japończycy przestali oszczędzać i chociażby osłona aparatu nie jest już plastikowa, a szklana. Do tego tylną powierzchnię ciężej zarysować, a i górna oraz dolna krawędź są aluminiowe. Boczne wciąż pozostają wykonane z tworzywa sztucznego. Jednak zdecydowanie lepszej jakości, co sprawiło, że Xperia XZ Premium skończyła jako sprawne urządzenie po wszystkim testach.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat tego smartfonu to serdecznie Was zapraszam do mojej recenzji: Klik! • Piotr Mitelsztet

  Jestem fanem sony ale używam też lg g4 i uwierzcie mi tak jak w sony xz musiałem większość rzeczy dostosować rootując telefon tak w lg nic nie muszę robić zaczynając to że jest piękny a kończąc na tym że biorąc go do ręki zdziwiłem się że to fon który po prostu działa nic nie trzeba z nim robić dźwięk zdjęcia itd niech sony bierze przykład z lg g4

 • Bart

  Dalej mega ramki. Z5 wymienie na telefon konkurencji. Ciekawe, czy XZ ma ciagle problemy z BT i slaba baterie jsk Z5.

 • lukas_bukowski

  O czym piszesz, jakie przestali oszczędzać? Model flagowy, w nazwie premium a boczne ramki wykonane z plastiku? przecież to jakaś porażka, budżetowe telefony są z lepszych materiałów..

  • Łukasz Pająk

   W porównaniu do poprzedników jest zdecydowanie lepiej.

   • Maxik

    Dokładnie, chodzi tu o poprzednie modele SONY 🙂 XZ Premium jest dużo lepiej wykonany od poprzednich flagowców SONY i to się chwali.

  • mickey93

   i co z tego że z plastiku? pseudopremium ajfony mimio że całe z Alu, gieły się jak puszki po piwie