Jeden plik i Twój LG G6 będzie posiadał dwa głośniki multimedialne

1 minuta czytania
Komentarze

W tym roku to LG zaskoczyło jako pierwsze konsumentów prezentując smartfona z bezramkowym wyświetlaczem. Niemniej jednak, wiele osób uważa, że firma pospieszyła się i niepotrzebnie wydała telefon z zeszłorocznym układem. Mimo wszystko G6 jaki jest, każdy widzi. Już od kilku miesięcy jest dostępny w sprzedaży, więc bez problemu znajdziemy od groma modyfikacji tego urządzenia i właśnie kolejna z nich została wydana.

Standardowo LG G6 posiada jeden głośnik multimedialny, ale jak już zapewne po tytule się domyślacie to istnieje możliwość przerobienia oprogramowania tak, aby ten smartfon wydawał z siebie dźwięk ze słuchawki przeznaczonej do rozmów. Nie jest to nic trudnego i podobne modyfikacje dostępne są dla innych modeli, ale przejdźmy do konkretów. Oczywiście wymagany jest dostęp do praw roota i zmodyfikowany plik mixer_paths_tasha.xml, który znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Mimo wszystko, warto zacząć od zarchiwizowania oryginalnych ustawień. W tym celu, za pomocą eksploratora potrafiącego przeglądać foldery dostępne wyłącznie z dodatkowymi uprawnieniami, należy przejść do ścieżki system/etc i wspomniany już plik edytować dodając w nazwie końcówkę „.bak”. Następnie wystarczy nadpisać pobrane dane (ze wszystkimi uprawnieniami) i to wszystko.

Oczywiście należy liczyć się z tym, że głośnik standardowo służący do rozmów telefonicznych nie został przystosowany do odtwarzania multimediów i nikt nie odpowiada za chociażby szybsze jego zużycie.

źródło: XDA

Motyw