ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi 7, mi 7

11 lipca nowy Xiaomi – 6 GB RAM i duża bateria. Czyżby Mi6 Plus?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Chiński producent nie zwalnia tempa. W ciągu pół roku poznaliśmy już kilka niezłych urządzeń pochodzących z różnych segmentów. Dostaliśmy flagowego Mi6, ceramiczną wersję Mi Mix, na niższych półkach pojawiły się modele Redmi Note 4X oraz Redmi 4X, a z kategorii „gigantów” nie można zapomnieć o Mi Max 2. To jeszcze nie koniec niespodzianek, bo już we wtorek poznamy kolejne dziecko Xiaomi. Przeciek sugeruje, że będzie to smartfon dla wymagających.

Druga połowa roku obrodzi w nowe urządzenia spod szyldu Xiaomi. Tajemniczy teaser w postaci grafiki, który pojawił się na oficjalnym koncie producenta w serwisie Weibo zdradza nam kilka szczegółów. Przede wszystkim zaznaczono fakt, że zbliżający się smartfon wyposażony zostanie w 6 GB RAM. Warto jednak zauważyć, że nie jest to pierwsze urządzenia chińskiego producenta z taką ilością pamięci. Wcześniej na rynku pojawiły się takie modele jak Mi5s Plus, Mi Note 2, Mi Mix czy Mi6.

To jednak nie wszystko, co możemy powiedzieć o tajemniczym modelu. Krótki teaser wideo również przedstawia nam kilka kluczowych informacji. Jedna z nich dotyczy serca urządzenia. Ma być nim Snapdragon z serii 800, a spodziewając się smartfonu z półki premium może to być nawet model 835. „Flagowość” nowego Xiaomi sugeruje też  pamięć użytkownika UFS i RAM DDR4. Co więcej, sam wyświetlacz w smartfonie będzie duży, a całość zostanie zamknięta w szklanej konstrukcji 3D.

Mało? Na pokładzie jeszcze 22-megapikselowa kamera z możliwoscią rejestrowania wideo w 4K oraz bateria o pojemności 4000 mAh.

Nie sposób pominąć USB typu C z opcją szybkiego ładowania, NFC oraz portu podczerwieni.

Pytanie jakie należałoby zadać: co z tego będzie? Czyżby Xiaomi chciało nam zaoferować model Mi6 w wersji Plus? W zeszłym roku podobnie uczyniono z flagowcem. Wiele wskazuje na to, że chiński producent może chcieć i teraz podążyć tą ścieżką. Większy ekran, większa bateria i szklana obudowa 3D. Wydaje się to być ulepszoną wersją Xiaomi Mi6.

Czego jeszcze można się spodziewać po Xiaomi Mi6 Plus? Zakładając, że prezentacja urządzenia nastąpi 11 lipca to w momencie, kiedy trafi ono do sklepów zostanie już wyposażone w najnowszą nakładkę MIUI 9 z Androidem Nougat, która swoją premierę będzie miała już w przyszłym miesiącu.

Opłacalność zmiany? Jeśli Xiaomi zaprezentuje ulepszoną wersję Mi6 z pewnością pojawią się rozterki czy warto przesiąść się na nowszy model bądź, w przypadku poszukiwania nowego smartfonu, dołożyć trochę pieniędzy i postawić na świeżynkę. Na wyrokowanie na tym polu jest nieco za wcześnie. Warto jednak pamiętać, że cena Xiaomi Mi6 spada, a sam smartfon jest bardzo dobry. Czy nowy, tajemniczy model będzie na tyle lepszy, by dopłacać do niego kilkaset złotych? O tym przekonamy się we wtorek.

źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy