Spotify dla kierowców – aktualizacja wprowadzi istotne zmiany

mm Kamil Lewicki Aplikacje 2017-07-09

Spotify jest jedną z najpopularniejszych aplikacji muzyki. Jeśli korzystacie z niej, a w dodatku prowadzicie samochód to nadchodzące zmiany mogą się Wam spodobać. Są one bowiem skierowane głównie dla kierowców.

Wygląda na to, że pojawiły się testy trybu samochodowego. Nowości te ujawniają się w wersji Spotify 8.4.7.1108, aczkolwiek nie u każdego są one widocznie. Na szczęście użytkownikom udało się zrobić kilka zrzutów ekranu, na których możemy zobaczyć jak wyglądają.

Za pierwszym uruchomieniem aplikacji ma się pojawić mały tutorial prezentujący zmiany. Później naszym oczom ukaże się zupełnie inny interfejs. Pojawią się większe przyciski: wstecz, do przodu oraz uruchamiający mikrofon. Albumy będziemy mogli zmieniać przesuwając okładki pionowo, natomiast utwory poziomo.

Najbardziej podoba mi się funkcja czytania tytułów piosenek przez aplikację. Dzięki temu nie trzeba spoglądać na ekran i szukać odpowiedniego miejsca. Spotify zrobi to za nas, a my możemy się skupić na jeździe. Niestety nie wiadomo, kiedy aktualizacja pojawi się na rynku. Coś się dzieje, aczkolwiek są to testy, których czas trwania może być różny.

źródło: Android Police  • Marucins

    A klient desktopowy dalej nie ma wsparcia dla podcastów, które jest sprzeczne z materiałami prezentowanymi na stronie w zakładce support.