Tak, tak, kolejny raz firma Caviar przypomina o sobie. Jeśli jej nie pamiętacie to od razu spieszę z przypomnieniem. Otóż produkuje ona specjalne odmiany przeróżnych urządzeń mobilnych. Wcześniej na naszym portalu mogliście znaleźć wpisy, w których opisywałem chociażby odmienionego Samsunga Galaxy S7 czy też Nokii 3310. Oczywiście były one sporo droższe od pierwowzoru, ale to nie jedyny wspólny mianownik. Dodatkowo Caviar na obudowie zamieszcza podobizny przywódców świata – we wspomnianych przykładach Władimira Putina.

Tym razem jest podobnie. Ponownie najważniejsza osoba w Rosji znalazła się na Nokii 3310, ale tym razem towarzyszy jej profil Donalda Trumpa, który dopiero, co opuścił nasz kraj. Nie zabrakło stali czy też elementów pokrytych złotem. Za całość Caviar życzy sobie 2500 dolarów (około 9300 złotych), czyli 50-krotnie więcej w stosunku do oryginału. Za mało lub za tanio?

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W takim razie przejdźmy do iPhone’a 7/7 Plus, które doczekały się dokładnie takiej samej odmiany. W tym wypadku należy zapłacić odpowiednio 11300 i 12300 złotych za podstawową odmianę oraz wersję z plusem w nazwie.

Jakby nie patrzeć, porównując ceny urządzeń Apple od Caviar do Nokii w tej samej wersji to zakup droższych smartfonów wydaje się okazją.

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.