Zarówno Samsung jak i LG w zeszłym roku zaprezentowali nowe rozwiązanie dla prezentowania powiadomień. Oprócz stosownej diody, sam wyświetlacz prezentuje wybrane notyfikacje na ekranie w taki sposób, aby jak najmniej zużywać dodatkowej energii. Always on Display, bo o tej funkcji mowa, znajdziemy również w mniej ambitnych wydaniach jak chociażby w OnePlus, ale w tym wypadku powiadomienia pojawiają się w momencie podniesienia urządzenia.

Oczywiście nie możemy zapominać o Motoroli, która niejako jest pierwowzorem wykorzystania wygaszacza ekranu. Już w 2013 roku, za panowania Google, Moto X pozwalało na tego rodzaju prezentowania informacji. Dzisiaj również wspomniana amerykańska firma chce mieć swoją technologię umożliwiającą prezentowanie notyfikacji na wyświetlaczu. W ostatniej wersji wydania deweloperskiego Androida O pojawiły się nowe pojęcia i ustawienia (w System UI Tuner) wskazujące na to, że faktycznie również Pixele z tym systemem nie będą zmuszały użytkowników do wzbudzania wyświetlacza, aby zobaczyć najnowsze powiadomienia.

Zarówno Samsung jak i LG w swoich rozwiązaniach zastosowali dedykowane układy scalone, więc nie jest to jedynie kwestia oprogramowania. Jeśli Google pójdzie tą samą drogą to najnowsze Pixele najprawdopodobniej dostaną kolejną ekskluzywną funkcję.

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.