Xiaomi chce rozdystrybuować 100 mln smartfonów w 2018 roku

2 minuty czytania
Komentarze

Jakiś czas temu CEO Xiaomi, czyli Lei Jun, wysłał list do pracowników tej firmy, w którym pisał on o aktualnej sytuacji Xiaomi w kwestii sprzedaży telefonów oraz o planach na przyszły rok. Informacje w nim zawarte pojawiły się w Internecie, więc stąd znamy dokładne statystyki. CEO korporacji w liście poinformował, że w drugim kwartale 2017 roku Xiaomi dostarczyło do dystrybutorów 23.16 milionów urządzeń, co jest 70% wzrostem w stosunku do poprzedniego kwartału. Według niego, w 2018 roku liczba za wszystkie cztery kwartały osiągnąć ma ponad 100 mln.

Według Juna firma po raz kolejny prężnie się rozwija i zrobiła coś, co jeszcze żadnej korporacji produkującej telefony się nie udało – w bardzo krótkim czasie po spadku sprzedaży telefonów nastąpił ogromny wzrost. CEO Xiaomi wspomniał, że lekkie załamanie było spowodowane problemami z zaopatrzeniem, które trapiły tę firmę przez kilka miesięcy. Sukces tego chińskiego przedsiębiorstwa w dużym stopniu jest też zasługą dobrego systemu sprzedaży smartfonów, które można kupić bezpośrednio od producenta zarówno przez stronę internetową, jak i w jednym z setek stacjonarnych sklepów (niestety głównie na terenie Chin).

Xiaomi niedawno rozpoczęło również walkę patentową z innymi korporacjami – w zeszłym roku firma ta do urzędu patentowego zgłosiła 7071 wniosków, z czego 2895 zostało uznanych. Połowa z nich jest respektowana na całym świecie.

Xiaomi jest bardzo popularną marką, po którą chętnie sięgają użytkownicy. Widać to m.in. w naszym kraju, gdzie naprawdę sporo osób interesuje się zakupem telefonu od tego producenta i preferuje go nad inne firmy.

Źródło: AndroidAuthority

Motyw