Chcesz darmowe Wi-Fi? Użyj Facebooka

mm Kamil Lewicki Aplikacje 2017-07-03

Aplikacja Facebook wciąż się rozbudowuje. Już teraz możemy w niej znaleźć funkcje, które pozwolą zastąpić aplikacje trzecie – jak na przykład pogodę. Tym razem ekipa Marka Zuckerberga przygotowała dla nas coś innego. Wakacyjnego i przydatnego w podróżach.

Czasami bywa tak, że chcemy skorzystać z Sieci, lecz skończył nam się pakiet. Albo jesteśmy zagranicą i chcielibyśmy skorzystać z jakiegoś darmowego punktu Wi-Fi. Już teraz nie będziemy musieli szukać „na chybił trafił” czy kierować się wyłącznie do najbliższego McDonalda. Wystarczy, że odpalimy aplikację Facebooka.

Znajdź Wi-Fi” jest funkcją, która wskaże nam najbliżej położone punkty darmowego internetu. Na mapce zostaną ukazane restauracje, hotele, puby oraz wszelkie miejsca, których właściciele zdecydują się umieścić na swojej facebookowej stronie stosowną informację o udostępnianiu Wi-Fi i zostaną wyświetleni przez portal.

Find Wi-Fi

‎Posted by Facebook on‎ חמישי 29 יוני 2017

By przejść do funkcji wystarczy:

 1. Otworzyć Facebooka
 2. Przejść do Menu
 3. Następnie zakładka Znajdź Wi-Fi
 4. Voila!

Wszystko jest proste, intuicyjne i co najważniejsze dobrze działające. Należy pamiętać o włączeniu usługi lokalizacji.

Opcja „Znajdź Wi-Fi” wdrażana jest sukcesywnie. Warto aktualizować aplikację na bieżąco i sprawdzać, czy już się przypadkiem nie pojawiła. • Łukasz

  No tylko, że do działania tej opcji potrzebny jest internet. Wiem, że każdy ma pakiety, ale będąc za granicą, to już lipton.

 • Arkadiusz

  Ciekawe czy będzie w opcji facebook lite.

 • bad-badger

  Czasem mam wrażenie, że niektórym to Facebook wystarczyłby jako system w telefonie, bo niczego więcej nie używają. Dla tych funkcja szukania wi-fi jak znalazł. Szkoda tylko, że reszta, która używa tego od czasu do czasu musi znosić coraz bardziej ociężałą i przeładowaną apkę.

 • WiktorKrasny

  Gdzie to jest. Ja tego nie mam

 • Mateusz Opaliński

  Może jeszcze dodadzą funkcje pieczenia ciasta?