OnePlus chwali się swoim wsparciem dla najnowszych modeli. Oczywiście użytkownicy OnePlus 2 czy też X mogą teraz parsknąć śmiechem, ale patrząc na wsparcie dla zeszłorocznych smartfonów to nie można zaprzeczyć, że fani nie są rozpieszczani. Oczywiście Chińczycy prowadzą różne formy dystrybucji nowych wersji systemu, które im mniej stabilne, tym częstsze i trudniej dostępne. Mimo wszystko z programu otwartych wydań testowych każdy może skorzystać.

Właśnie w ramach Open Beta pojawiła się naprawdę duża aktualizacja, której lista zmian robi wrażenie. Jako, że OnePlus 3 i 3T to tak naprawdę bliźniacze modele to dla obu urządzeń wydawane są równolegle aktualizacje i tym razem nie jest inaczej. Tym sposobem przejdźmy do nowości. Przede wszystkim odmieniony został launcher. Pojawiło się wsparcie dla „dynamicznych” ikon kalendarza i pogody, dodano wsparcie dla historii wyszukiwanych aplikacji w ich liście z ostatnimi pięcioma programami. Od teraz nowe tytuły będą oznaczane niebieską kropką, a dostęp do paczek ikon ze sklepu Play jest możliwy z poziomu launchera. Zmodyfikowano również samą obsługę wyglądu pulpitów. Z innych zmian warto wymienić prezentację stanu naładowania urządzeń podłączonych przez Bluetooth. Pojawił się widżet OnePlus, a ich ogólna obsługa została poprawiona. Usprawnień również doczekały się takie elementy jak animacja połączeń przychodzących czy też optymalizację połączeń poprzez wspomniany wcześniej moduł.

Zainteresowani szczegółami czy też pobraniem nowego oprogramowaniem, mogą znaleźć stosowne informacje i linki na forum OnePlus, do którego Was odsyłam:

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.