Sony zamyka TrackID i od razu sugeruje, czym je zastąpić

Newsy

Jeszcze, gdy świat smartfony uważał za urządzenia biznesowe, gdy producenci prześcigali się w liczbie megapikseli w aparacie, a Symbian i Windows Mobile był na topie i przede wszystkim, gdy Nokia z Sony Erricssonem walczyli na każdym polu, wtedy właśnie ta druga firma – w okolicach 2005 roku – zaprezentowała TrackID. Usługa ta bardzo prosta w obsłudze pozwalała na wiele w czasach, gdy Internet był już popularny, ale w swoim mobilnym wydaniu wciąż dla wielu niedostępny.

Oczywiście bez połączenia sieciowego TrackID nie działało, ale do rzeczy. Jest to oczywiście program od Sony Ericssona, który pozwala na wyszukiwanie wykonawcy i tytułu utworu poprzez nagranie jego krótkiego fragmentu. Właściwie już niedługo będziemy musieli napisać, że pozwalał, gdyż Japończycy oficjalnie ogłosili, że chcą zamknąć dostęp do tej usługi i tym sposobem zrezygnować z dalszego wsparcia. Nastąpić to ma 12 września, więc za nieco ponad dwa miesiące. Jednak Sony nie chce zostawić użytkowników z niczym i proponuje w zamian instalację Shazam.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Oczywiście w sklepie Play znajdziecie wiele innych aplikacji pozwalających na wyszukiwanie tytułów piosenek poprzez nagranie jej fragmentu – na przykład SoundHound. Tymczasem nie pozostało nam nic innego jak pożegnać jedną z usług, które przypominały stare, dobre Sony Ericssony.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x