ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
TN LCD

Sony z „prawdziwie” bezramkowym smartfonem już na IFA?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Coraz bliżej kolejne wielkie targi dla nas. W Berlinie już na początku września odbędzie się wydarzenie znane pod skrótem IFA – Internationale Funkausstellung. Jest to kolejna okazja dla wielu producentów na przedstawienie swoich nowych, ważnych modeli. Tym sposobem wiemy, że przed rozpoczęciem targów ujrzymy chociażby Samsunga Galaxy Note8. Kolejnym ważnym graczem u naszych zachodnich sąsiadów ma być Sony, które co roku prezentuje w trzecim kwartale kluczowe dla siebie urządzenia.

Znając kolejną, odmienioną politykę Japończyków, możemy spodziewać się premier z najwyższej półki oraz budżetowych modeli. Skupmy się na tej pierwszej grupie. Xperia XZ może doczekać się następcy w postaci Xperii XZ1. Jednak również światło dzienne ma ujrzeć jego odmiana Compact. Interesujące? W takim razie dodajmy do tego, że JDI rozpoczęło masową produkcję bezramkowych, 6-calowych wyświetlaczy QuadHD o proporcjach 18:9. Wspomniana firma to dostawca ekranów należący do Sony, Hitachi czy też Toshiby. Brzmi to naprawdę interesująco – szczególnie, że podczas premier z początku roku polski oddział firmy na Twitterze wyraźnie mi zaznaczył, że ich nie interesują tego typu rozwiązania.

Mimo wszystko możemy spodziewać się również flagowych podzespołów ze Snapdragonem 835 na czele. Jak nowości będą wypadały na tle chociażby recenzowanej przez nas Xperii XZ Premium? Czy odmiana Compact również będzie mogła pochwalić się bezramkowym ekranem? Odpowiedzi na te wszystkie pytania i wiele innych poznamy za dwa miesiące.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy