ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OnePlus 5 z odwróconym wyświetlaczem – w drodze stosowna poprawka

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

OnePlus 5 został całkiem dobrze przyjęty. Pierwsze opinie są pozytywne, aczkolwiek nie można powiedzieć, że jest to smartfon idealny. Przekonacie się o tym jutro, gdy opublikuję swoją recenzję tego urządzenia. Jednak nie obyło się bez poważnych wad – otóż zapewne wiecie czytając komentarze pod naszymi wpisami, że wyświetlacz w tym modelu podczas przewijania rozciąga wszelkie elementy, co już zostało określone mianem „żelkowego” efektu.

O co dokładnie chodzi? Zacznijmy właśnie od przedstawienia problemu. Najlepiej obrazuje go następujący film:

Co ciekawe, podobny problem zauważyłem zarówno w OnePlus 3 jak i OnePlus 3T, aczkolwiek głównie w Chromie, w którym mam wiele eksperymentalnych flag uruchomionych i to je uważałem za powody takiego stanu rzeczy. Jednak w przypadku OnePlus 5 ten efekt jest spowodowany odwróceniem wyświetlacza. Dokładnie ten sam panel znajdziemy w w smartfonach z ostatnich dwóch lat od Chińczyków.

O tym problemie mówi się od kilku dni i firma przyznała, że zna całą sytuację oraz uznaje ją za normalną i celową. Cóż, oburzeni użytkownicy sprawili, że OnePlus postanowiło przygotować stosowną aktualizację. Niestety, ale nie wiemy kiedy się ona pojawi.

źródło: XDA, Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy