iphone 2g

Oto nieznane wcześniej prototypy pierwszego iPhone’a

Newsy

Każda korporacja w celu przetestowania nowego urządzenia tworzy masę prototypów. Tego typu pamiątki są pilnie strzeżoną tajemnicą i zdobycie ich graniczy z cudem. Tym razem swoimi wspomnieniami podzielił się były pracownik Apple.

Finalnego urządzenia to nie przypomina

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Na widocznych powyżej potworkach pracownicy korporacji tworzyli klawiaturę ekranową. Prototypy pierwszego iPhone’a trzymał na swoim biurku były pracownik Apple – Ken Kocienda. Prawdopodobnie nie dowiemy się niczego więcej, ponieważ autor zdjęcia musiał je zwrócić przy opuszczaniu murów korporacji. Jeśli ktoś z was zwrócił uwagę na nietypowy kształt obudowy drugiego prototypu, to warto coś wyjaśnić – iPhone z założenia miał być iPodem z funkcją telefonu. Być może to z tego powodu eksperymentalnie postanowiono umieścić elektronikę w takiej obudowie.

To nie jedyne prototypy

Kilka lat temu światło dzienne ujrzał powyższy sprzęt. Urządzenie było znacznie większe od finalnego iPhone’a. Ponoć Apple początkowo nie było zdecydowane na to, jaki sprzęt stworzyć – telefon, czy tablet. Finał wszyscy znamy. Powyższy prototyp choć przypomina architekturę PC, to tak naprawdę został zbudowany na mobilnych podzespołach. Widoczne na zdjęciu złącza pomagały inżynierom w rozwoju urządzenia.

Źródło: @kocienda


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x