Każda korporacja w celu przetestowania nowego urządzenia tworzy masę prototypów. Tego typu pamiątki są pilnie strzeżoną tajemnicą i zdobycie ich graniczy z cudem. Tym razem swoimi wspomnieniami podzielił się były pracownik Apple.

Finalnego urządzenia to nie przypomina

Na widocznych powyżej potworkach pracownicy korporacji tworzyli klawiaturę ekranową. Prototypy pierwszego iPhone’a trzymał na swoim biurku były pracownik Apple – Ken Kocienda. Prawdopodobnie nie dowiemy się niczego więcej, ponieważ autor zdjęcia musiał je zwrócić przy opuszczaniu murów korporacji. Jeśli ktoś z was zwrócił uwagę na nietypowy kształt obudowy drugiego prototypu, to warto coś wyjaśnić – iPhone z założenia miał być iPodem z funkcją telefonu. Być może to z tego powodu eksperymentalnie postanowiono umieścić elektronikę w takiej obudowie.

To nie jedyne prototypy

Kilka lat temu światło dzienne ujrzał powyższy sprzęt. Urządzenie było znacznie większe od finalnego iPhone’a. Ponoć Apple początkowo nie było zdecydowane na to, jaki sprzęt stworzyć – telefon, czy tablet. Finał wszyscy znamy. Powyższy prototyp choć przypomina architekturę PC, to tak naprawdę został zbudowany na mobilnych podzespołach. Widoczne na zdjęciu złącza pomagały inżynierom w rozwoju urządzenia.

Źródło: @kocienda

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.