[Film] OnePlus 5 pod wodą przez minutę – czy przetrwał?

Łukasz Pająk Newsy 2017-06-29

OnePlus 5 jako jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów roku niewątpliwie stał się medialnym hitem. Od niedawna można już go kupić w wielu sklepach, ale jeszcze skupmy się na opisie tego modelu, który już został przedstawiony na każdy możliwy sposób przez wszystkich. W swoim artykule, czysto subiektywnym, wspomniałem, że brakuje mi w tym modelu między innymi czegoś zaskakującego. Po cichu liczyłem na pojawienie się certyfikatu IP67 świadczącego o kurzo- i wodoodporności. Tak jednak się nie stało.

Jednak jak OnePlus 5 radzi sobie w kontakcie z wodą? Okazuje się, że całkiem dobrze – zobaczcie sami:

Już przy omawianiu budowy OnePlus 5 można było zauważyć, że firma zastosowała specjalne uszczelniacze w newralgicznych miejscach takich jak gniazda i głośniki. Jednak oczywiście nie liczcie na to, że smartfon jest odporny na wodę. Zapewne po dłuższym czasie ciecz przedostałaby się do środka i namieszała w elektronice do tego stopnia, że nie byłoby to już sprawne urządzenie.

Jednak nie musimy się obawiać o przypadkowe zachlapania czy też wylądowanie w kałuży na krótką chwilę. Wspomniane zabezpieczenia spełniają swoje zadanie i miejmy nadzieję, że kolejne modele o OnePlus już otrzymają certyfikat IP67.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x