Sony wstrzymuje aktualizacje – Xperia XA i XA Ultra na razie bez Nougata

Newsy

Stosunkowo niedawno informowałem Was o tym, że Sony już zakończyło proces aktualizacji wszystkich najważniejszych urządzeń zaprezentowanych w zeszłym roku. Japończycy zamknęli listę wydaniem nowego oprogramowania dla Xperii XA i odmiany Ultra dzień po dniu. Jednak już drugi raz firma zmuszona jest do wstrzymania tych aktualizacji. Jednak jeśli udało Wam się zainstalować nowy system to nie macie się o co martwić – to nie kwestia błędów w Nougat’cie.

Winowajcą jest sam system OTA z serwerami na czele. Sony oficjalnie wydało oświadczenie w tej sprawie:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

We’ve temporarily paused the Android 7.0 upgrade for Xperia XA and Xperia XA Ultra due to minor performance inconsistencies related to the over-the-air delivery system. Regardless of whether a user has been able to successfully run the upgrade or not, there is no detrimental impact on device performance or loss of existing user data. We’re aiming to re-commence the rollout as soon as possible with a seamless upgrade experience for all users, and will provide a further update in due course.

Jest to oczywiście tymczasowa przerwa w dostawie nowego oprogramowania i zapewne na dniach ponownie system zostanie uruchomiony.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x