Google+ wczoraj obchodziło swoje 6 urodziny

mm Michał Derej Newsy 2017-06-29

Czy zapomnieliście kiedyś o urodzinach 6-letniego dziecka i jeśli tak, to przyznaliście się do tego? Ja właśnie się przyznaję – zapomniałem o urodzinach Google+, czyli serwisu społecznościowego w wykonaniu internetowego giganta z Mountain View, bo serwis ten obchodził je wczoraj. Dokładnie 28 czerwca 2011 roku w sieci udostępniona została pierwsza wersja Google+ – niestety portal ten okazał się porażką i dziś korzystają z niego głównie duże korporacje oraz kilku desperatów. Jak wyglądał świat podczas pierwszego dnia działalności tego serwisu społecznościowego?

Pamiętacie może o telefonie Google Nexus S? Był on wtedy naprawdę świetnym urządzeniem i z czystym Androidem w wersji 2.3 Gingerbread oraz procesorem Cortex A8 potrafił zdziałać cuda. Niestety nie zobaczymy już żadnego nowego telefonu lub tabletu z tej serii – marka Nexus umarła w zeszłym roku. W tym czasie korzystaliśmy również z internetowej aplikacji Google Reader, czyli popularnego niegdyś czytnika kanałów RSS i Atom. On również nie dotrwał do dnia dzisiejszego.

Jak więc dzisiaj wygląda sytuacja Google+? Źle – większość użytkowników portalu zarejestrowała się na nim, by móc komentować pod filmami na YouTube. Serwis społecznościowy w wykonaniu giganta z Mountain View tonie również w spamie. Wystarczy przejrzeć sobie najpopularniejsze wpisy, by zobaczyć komentarze, w których zachwalane są sklepy sprzedające środki na powiększenie męskości. Mimo tego wszystkiego – spóźnione najlepsze życzenia urodzinowe, Google+!

 

Źródło: AndroidCentral


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x