Facebook to olbrzymi sukces Marka Zuckerberga – portal ten z małego projektu, z którego korzystało raptem kilka osób, przekształcił się w internetowego giganta, na którym zarejestrowana jest co 4 osoba na Ziemi. Tak, dobrze przeczytaliście – założyciel Facebooka poinformował nas, że z jego serwisu społecznościowego aktywnie korzysta 2 miliardy użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie. Oczywiście nie wiadomo jaka liczba tych kont nie jest prawdziwa, ale dane są to mimo to dalej imponujące.

W sieci pojawiły się także statystyki na temat Facebooka. Okazuje się, że codziennie ludzie klikają przycisk Lubię to 800 milionów razy, a reakcja Super używana jest 175 milionów razy. Z grup na tym portalu społecznościowym każdego miesiąca korzysta miliard użytkowników. Z tej okazji stronę główną Facebooka czekają zmiany – jedną z nich jest spersonalizowany film, na którym przedstawiony zostanie nasz wkład w społeczność portalu Marka Zuckerberga. Co więcej, po wykonaniu odpowiednich czynności (np. złożeniu komuś życzeń urodzinowych, dodaniu reakcji Super itp.) na naszej tablicy wyświetlone zostanie podziękowanie za tę czynność.

Ostatnią nowością są ciekawostki na temat naszej działalności na Facebooku – można je sprawdzić, klikając w ten link. Tam znajdziecie również swój spersonalizowany film, o którym wspominałem nieco wyżej. Zmiany te są naprawdę ciekawe – pokazują, że ten portal społecznościowy może służyć do łączenia ze sobą ludzi, a nie tylko do wrzucania przyciągających wzrok artykułów typu „Top 10 najdroższych Fidget Spinnerów”.

 

Źródło: Facebook Newsroom

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.