Nakładka Samsunga zwana TouchWizem stanowiła odwieczny problem dla użytkowników smartfonów producenta. Klienci skarżyli się często na lagi towarzyszące codziennemu użytkowaniu urządzeń mobilnych firmy. Kiedyś było to spowodowane bloatwarem, jaki Koreańczycy „pakowali” do swojej wersji Androida. Ostatnio TouchWiz, a właściwie Samsung Experience stało się dość lekkie i płynne.
 

 
Niektórzy użytkownicy jednak nadal skarżą się na lagi występujące w smartfonach Samsunga, nawet w tych modelach z najwyższej półki. Wczoraj jeden z redaktorów sammobile porównał funkcjonowanie nakładek Galaxy S8, LG G6 i Google Pixela. Wnioski widać gołym okiem. Samsung Experience jest wciąż „ciężki”. Sam mogę czasami zaobserwować niewielkie spowolnienie, które pojawia się w czasie otwierania okna z aplikacjami, na które narzeka wiele osób – zobaczcie zresztą sami poniżej (pierwsze sekundy). Dodam jeszcze, że przy wykonywaniu innych czynności na flagowcu żadnych lagów nie mam, jedynym problemem jest właśnie podany przeze mnie przykład.
 

 
Wygląda na to, że Koreańczycy pracowali nad usprawnieniem działania systemu od dłuższego czasu. Dzisiaj bowiem Samsung wydał łatkę, która ma ten problem rozwiązać. Póki co jeszcze jej nie widzę na swoim smartfonie, ale zaktualizuję wpis jeżeli się ona pojawi.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.