ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Może zabraknąć wyświetlaczy dla iPhone 8 na premierę

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

iPhone 8 ma być tegorocznym hitem sprzedażowym od Apple. Szacuje się, że urządzenie rozejdzie się w rekordowej ilości egzemplarzy. Niestety pojawiły się pewne problemy i czas oczekiwania na wymarzonego smartfona może się nieco wydłużyć.

Gigant z Cupertino planuje wyposażyć jubileuszowego iPhone’a w wyświetlacz OLED. Dostawcą tego komponentu jest Samsung Display, który niestety może nie zdążyć z produkcją i dostarczyć całego zamówienia na czas. Jak informuje najnowszy raport, na premierę iPhone’a 8 może być gotowych tylko 3-4 miliony ekranów.

To mało biorąc pod uwagę wyliczenia analityków, którzy przewidują sprzedaż urządzenia na poziomie 60 milionów sztuk do końca roku. Nowe modele iPhone’ów rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Kilka milionów egzemplarzy wystarczy dla garstki fanów, pozostali będą musieli poczekać na nową dostawę.

iPhone 8 nie jest jedynym smartfonem, jakie Apple zamierza zaprezentować tuż po wakacjach. Mają pojawić się jeszcze dwa modele, będące ulepszonymi wersami zeszłorocznych „siódemek”.

źródło: DigiTimes

Sprawdź najnowsze wpisy