Nie zapowiada się, żeby Pixele w tym roku zachwyciły niespotykanymi rozwiązaniami. To po prostu będą kolejne smartfony z najwyższej półki, z najlepszymi podzespołami, bardzo dobrym aparatem zamkniętymi w zapewne wodoszczelnej obudowie. Oczywiście Google zapewne zaproponuje ciekawe funkcje z zakresu oprogramowania, które będą wyjątkowe tylko dla tych modeli, ale w swoim zbiorze patentowym Amerykanie skrywają coś ewidentnie ciekawego.

Niedawno Kamil przedstawił Wam przybliżone dane techniczne nadchodzących dwóch Pixeli, ale wiele osób chciałoby ujrzeć dodatkowy panel dotykowy umieszczony z tyłu obudowy. Tego typu patent został, co prawda złożony kilka lat temu. Widać to po designie znanym z ówczesnych Motoroli, gdy ta należała jeszcze do Google. Wspomniane rozwiązanie nie należy do najbardziej innowacyjnych, gdyż chociażby PlayStation Vita oferowała takie możliwości swoim użytkownikom. W przypadku smartfonów również często nadmieniano taki element jako uwolnienie właściwego ekranu od palców i tym sposobem odsłonięcie ewentualnej rozgrywki.

Zastosowań dodatkowego panelu dotykowego może być wiele. To po prostu kolejny kontroler pozwalający na wydawanie poleceń urządzeniu. Oczywiście należy traktować z przymrużeniem oka wszelkie informacje, że właśnie teraz Google zdecyduje się na wprowadzenie tego patentu do Pixeli.

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.