Xiaomi Mi Mix z pewnością jest jednym z najbardziej oryginalnych urządzeń z zeszłego roku. Firmie udało się wzbudzić zainteresowanie swoim modelem na całym świecie i wyjątkowo nie był to kolejny telefon z dobrymi podzespołami w przystępnej cenie. Oczywiście zapewne doskonale wiecie, co wyróżniało i wciąż wyróżnia ten smartfon. Jest to wyświetlacz otoczony bardzo cienkimi ramkami. Chińczycy już szykują następcę, a w Sieci pojawiają się pierwsze szczegóły.

Przede wszystkim Mi Mix 2 ma mieć jeszcze mniej ramek. Producent w przypadku pierwowzoru zapewniał, że 6,4-calowy wyświetlacz pokrywa 91,6% frontowej powierzchni. W rzeczywistości jest to nieco mniejszy wynik, ale wciąż imponujący. Mimo wszystko następca ma szczycić się wynikiem na poziomie 93%. Sam panel ma prezentować obraz w proporcjach znanych z Samsunga Galaxy S8/S8+ oraz LG G6, więc 18:9. Po raz kolejny nie usłyszymy dźwięku z tradycyjnego źródła nad ekranem. Mi Mix przekazywał dźwięk podczas rozmów za sprawą głośnika piezoelektrycznego. Tym razem firma zjednoczyła się z AAC Technologies w celu wdrożenia źródła dźwięku na wzór modulatorów brzmienia silników w samochodach.

Widoczny powyżej design, o ile się potwierdzi, został zaprojektowany przez Philippe’a Starcka. Pamiętajmy, że Xiaomi planuje wydać w tym roku dwa modele pozbawione ramek. Czyżby Mi Note 3 w tym roku nie został pominięty?

 

źródło: gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.