Jedną z nowości, jaką przyniesie ze sobą Android O jest wsparcie dla trybu picture-in-picture. Do premiery finalnej wersji systemu pozostało trochę czasu, lecz już teraz zaczyna się pojawiać coraz więcej programów kompatybilnych z PiP. Dołącza do nich również Google Chrome.

Gigant z Moutain View wprowadził do swojej przeglądarki internetowej wsparcie dla trybu picture-in-picture. Jeśli korzystacie z wersji preview Androida 8 możecie z łatwością sprawdzić działanie tej funkcji.

Wystarczy, że przy pełnoekranowym odtwarzaniu filmu wciśniecie dwukrotnie przycisk niedawno otwartych aplikacji, a Waszym oczom ukaże się malutki prostokącik z odtwarzanym wideo, który można według upodobania rozmieścić na ekranie.

Przyznam szczerze, że wiele zastosowań dla tej funkcji nie ma. Również samo oglądanie wideo w takim rozmiarze może być mało komfortowe. Niemniej przy ostatecznym wydaniu deweloperzy mogą nas zaskoczyć czymś interesującym. Premiera Androida O już za kilka miesięcy.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.