Pakiet g Suite tryb poufny

Google już nie będzie czytać Twoich maili – zapomnij o reklamach

Newsy

Google dzisiaj wydało niespodziewane oświadczenie. Firma, która w głównej mierze żyje z reklam chce zaprzestać ich prezentacji w pakiecie G Suite, co już jest widoczne, ale również chce przestać skanować wszelkie dane w celach prezentacji dopasowanych materiałów promocyjnych. Jednak zacznijmy od samego początku.

Czym jest G Suite? To grupa przeróżnych usług dedykowanych użytkownikowi, a wśród nich swego rodzaju alternatywa dla pakietu Office (Arkusze, Dokumenty, Prezentacje itd.), chmura (Dysk) czy też poczta (Gmail). To oczywiście tylko przykłady, ale dzisiaj ogłoszona zmiana dotyczy przede wszystkim tej ostatniej propozycji. Otóż Google jeszcze w tym roku chce wyłączyć swoje narzędzia skanujące wszelkie maile i na tej bazie decydujące o reklamach jakie są prezentowane danemu użytkownikowi. Zaskakujące? Mnie szczerze mówiąc ta decyzja dziwi, ale zarazem odbieram ją pozytywnie. Przy okazji Amerykanie przypominają o możliwości konfigurowania reklam na stronie: myaccount.google.com.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Niewątpliwie ten ruch jest ogromną stratą dla Google pod kątem zarobków. Amerykanie będą musieli znaleźć alternatywę, ale patrząc na rozwój G Suite i coraz większą liczbę firm, które decydują się na wykorzystanie wszelkich usług w swoich rozwiązaniach biznesowych to nie musimy się niczego obawiać.

 

źródło: blog.google.com






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x