[Film] OnePlus 5 kontra iPhone 7 Plus i Samsung Galaxy S8 – który jest szybszy?

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-06-23

Dotychczasowy król ładowania poszczególnych aplikacji i wykonywania zadanych procesów ma przed sobą kolejnego rywala. IPhone 7 Plus dotychczas wygrywał z takimi modelami jak Samsung Galaxy S8 czy tez wszystkimi flagowymi smartfonami z zeszłego roku. Jednak jak sobie poradzi z OnePlus 5? Urządzeniem, które ma niemalże czyste oprogramowanie i najlepsze dostępne obecnie podzespoły.

Nie pozostaje nic innego jak przyjrzeć się bezpośredniemu porównaniu, do którego Was zapraszam:

Pierwsze porównanie i zdecydowane zwycięstwo OnePlusa. Jednak warto zwrócić uwagę na zdecydowanie dłuższe animacje iOS oraz fakt, ze aplikacje pod ten system lądują się zdecydowanie szybciej. Druga potyczka z renderowaniem filmu w tle i również wygrywa chiński smartfon, aczkolwiek niewątpliwie iPhone’owi łatwiej przychodzi mierzenie się z bardziej wymagającymi procesami.

Mimo wszystko widać wyraźną poprawę względem porównania OnePlus 3T i urządzenia od Apple. To już nie tylko kwestia szybszego procesora, ale również zdecydowanie lepszej pamięci. Ok, ale na deser pozostało pokazać Samsunga Galaxy S8 i oto analogiczne porównanie:

W tym wypadku również wygrywa OnePlus 5. Ponownie można przyczepić się o animacje, ale już renderowanie filmu jak ładowanie gier nie pozostawia wątpliwości, ze Chińczycy naprawdę się spisali jeśli chodzi o optymalizacje systemu. • Wodnik Szuwarek

  Niezła ściema. Poczekajmy na speed test PhoneBuff. iPhone znowu spuści w kiblu tą zabawkę.

 • stark2991

  Sa też inne porównania – na kanale Jerome Ortega (tego gościa polecam), Phone Battles i FrAndroid. Wszystkie nie pozostawiają złudzeń jaki telefon będzie królem speed testów w tym roku. Ale tu nie chodzi o speed testy. Ten telefon jest niesamowicie szybki w codziennym użytkowaniu. Nie gubi nawet klatki. Optymalizacja level 9000.

 • H0Ly_bLaSt0R

  Zadziwiające jest to że taka mała firma jak OnePlus w porównaniu do Apple, Samsunga czy nawet Google (z tego co pamiętam OP3T był szybszy od Pixela) potrafi tak dobrze dopracować soft… Samsung powinien się od nich uczyć bo jak na razie to ja nie wiem za co oni kasę dostają…

 • Marcin Lv

  To, że OP5 zdystansuje S8 było pewne. Ja bym chętnie zobaczył test najlepiej dopasowanego softu do OP5 wraz z kernelem vs analogiczna sytuacja z S8 4G ram oraz 6GB ram i wtedy byśmy widzieli jak bardzo wydajne powinny być telefony Samsunga.

  • ZeroCool

   Pogadamy jak wyjdzie Note 8.

   • Marcin Lv

    Nie byłbym tego taki pewien. Note 8 będzie miał ten sam proc co S8/+ dodatkowo 2Gb ramu więcej więc jego szybkość będzie podobna jak S8+ z 6GB ramu na pokładzie. Nowa nakładka Samsunga jest odchudzona, ale to nie wystarcza dlatego ja chciałbym zobaczyć speed test gdzie mamy na OP5, S8 4/6GB Ram wgrane customy.

    • ZeroCool

     Pożyjemy, zobaczymy

 • sejfit

  Bla bla i tak jest szybszy 😊