ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] OnePlus 5 kontra iPhone 7 Plus i Samsung Galaxy S8 – który jest szybszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dotychczasowy król ładowania poszczególnych aplikacji i wykonywania zadanych procesów ma przed sobą kolejnego rywala. IPhone 7 Plus dotychczas wygrywał z takimi modelami jak Samsung Galaxy S8 czy tez wszystkimi flagowymi smartfonami z zeszłego roku. Jednak jak sobie poradzi z OnePlus 5? Urządzeniem, które ma niemalże czyste oprogramowanie i najlepsze dostępne obecnie podzespoły.

Nie pozostaje nic innego jak przyjrzeć się bezpośredniemu porównaniu, do którego Was zapraszam:

Pierwsze porównanie i zdecydowane zwycięstwo OnePlusa. Jednak warto zwrócić uwagę na zdecydowanie dłuższe animacje iOS oraz fakt, ze aplikacje pod ten system lądują się zdecydowanie szybciej. Druga potyczka z renderowaniem filmu w tle i również wygrywa chiński smartfon, aczkolwiek niewątpliwie iPhone’owi łatwiej przychodzi mierzenie się z bardziej wymagającymi procesami.

Mimo wszystko widać wyraźną poprawę względem porównania OnePlus 3T i urządzenia od Apple. To już nie tylko kwestia szybszego procesora, ale również zdecydowanie lepszej pamięci. Ok, ale na deser pozostało pokazać Samsunga Galaxy S8 i oto analogiczne porównanie:

W tym wypadku również wygrywa OnePlus 5. Ponownie można przyczepić się o animacje, ale już renderowanie filmu jak ładowanie gier nie pozostawia wątpliwości, ze Chińczycy naprawdę się spisali jeśli chodzi o optymalizacje systemu.

Sprawdź najnowsze wpisy