Facebook od dawna jest już liderem wśród wszystkich serwisów społecznościowych – warto wspomnieć, że aktualnie na portalu założone zostało niemalże 2 miliardy kont. Nic dziwnego więc, że amerykański portal cały czas jest rozwijany i co jakiś czas pojawiają się w nim nowe funkcje. Jedną z nich jest Profile Picture Guard, czyli opcja pozwalająca zwiększyć kontrolę nad swoim zdjęciem profilowym. Aktualnie jest ona testowana w Indiach.

Po włączeniu tej funkcji zdjęcie profilowe nie może zostać przez obce osoby zapisane i otagowane, a także niemożliwe jest wykonanie zrzutu ekranu. Dodatkowo na obraz może być nałożony znak wodny. Niestety Profile Picture Guard ma także mnóstwo wad – przede wszystkim funkcja ta działa wyłącznie w aplikacji mobilnej Facebooka (co oznacza, że zrzut ekranu można już wykonać w przeglądarce oraz na komputerze), a także można ją łatwo obejść poprzez nagrywanie ekranu lub metody wymagające roota.

Obsługa Facebooka zaznacza, że ta metoda ma tylko powstrzymać większość użytkowników przed łatwym zapisaniem czyjegoś zdjęcia profilowego (według statystyk podobno aż 75% chętnych rezygnuje). Pozostaje więc nam tylko czekać na wyniki testów. Nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) Profile Picture Guard pojawi się w Polsce.

źródło: Facebook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.