Facebook testuje opcję ochrony zdjęcia profilowego

Newsy

Facebook od dawna jest już liderem wśród wszystkich serwisów społecznościowych – warto wspomnieć, że aktualnie na portalu założone zostało niemalże 2 miliardy kont. Nic dziwnego więc, że amerykański portal cały czas jest rozwijany i co jakiś czas pojawiają się w nim nowe funkcje. Jedną z nich jest Profile Picture Guard, czyli opcja pozwalająca zwiększyć kontrolę nad swoim zdjęciem profilowym. Aktualnie jest ona testowana w Indiach.

Po włączeniu tej funkcji zdjęcie profilowe nie może zostać przez obce osoby zapisane i otagowane, a także niemożliwe jest wykonanie zrzutu ekranu. Dodatkowo na obraz może być nałożony znak wodny. Niestety Profile Picture Guard ma także mnóstwo wad – przede wszystkim funkcja ta działa wyłącznie w aplikacji mobilnej Facebooka (co oznacza, że zrzut ekranu można już wykonać w przeglądarce oraz na komputerze), a także można ją łatwo obejść poprzez nagrywanie ekranu lub metody wymagające roota.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Obsługa Facebooka zaznacza, że ta metoda ma tylko powstrzymać większość użytkowników przed łatwym zapisaniem czyjegoś zdjęcia profilowego (według statystyk podobno aż 75% chętnych rezygnuje). Pozostaje więc nam tylko czekać na wyniki testów. Nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) Profile Picture Guard pojawi się w Polsce.

 

źródło: Facebook


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x