Od kilku lat czekamy na urządzenia mobilne pozwalające się wyginać. Najwięcej plotek na temat takich modeli skupia się wokół Koreańczyków, z naciskiem na Samsunga. Jednak z roku na rok premiera smartfonu, który może stać się tabletem jest przekładana. Jednak Chińczycy również interesują się podobnymi rozwiązaniami. Wystarczy spojrzeć na różne prototypy Lenovo, które przewijały się na wielu konferencjach – zawijany smartfon na nadgarstek, różne wzmianki o konkurencie dla koreańskiej wizji czy też laptop, który można zrolować.

Wczoraj na konferencji Lenovo Transform, lider rynku tabletów zaprezentował nowy koncept dla rodziny ThinkPad w ramach 25. urodzin serii.

Wszystko sprowadza się do elastycznego ekranu stworzonego ze „specjalnego” – zaawansowanego – materiału, po którym dodatkowo można normalnie pisać. Oczywiście kończąc pracę laptopa będzie można tradycyjnie złożyć, ale również i zwinąć. Co ciekawe, firma pozbyła się touchpada i w zamian oferuje trackpoint z dedykowanymi klawiszami myszy, co jest charakterystyczne dla ThinkPadów, ale jako dodatek. Za to nie zabraknie tradycyjnych złączy jak USB, Ethernet czy też HDMI.

Siłą rzeczy nie podano terminu premiery takiego laptopa.

 

źródło: digitialtrends

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.