Uwaga, Android Market już nie będzie wspierany przez Google

Newsy

Mobilne systemy operacyjne nie istnieją bez ogromnego zaplecza gier i programów. To jest jeden z najczęściej wymienianych powodów, dla których pożegnaliśmy się z chociażby Windows Mobile/Phone, a na rynku znajdziemy przede wszystkim Androida i iOS. Oprogramowanie Google niemalże od samego początku oferowało użytkownikom miejsce, w którym mogli znaleźć certyfikowane aplikacje.

Mowa oczywiście o Android Market, który w 2012 roku został zmieniony w sklep Play unifikując większość usług oferowanych przez Amerykanów. Tę zmianę uświadczyli użytkownicy wszystkich systemów od Froyo w górę. Eclair i starsze odsłony wciąż mogły korzystać z Android Market. Jednak to się zmieni już niedługo. Google właśnie ogłosiło, że razem z końcem miesiąca wsparcie zostanie zakończone. To oczywiście jedynie wiadomość mająca charakter informacyjny, a poniekąd też humorystyczny, gdyż zaledwie 0,1% wszystkich aktywnych urządzeń z Androidem straci dostęp do sklepu z aplikacjami.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Tym sposobem jeśli jeszcze ktokolwiek z Was korzysta z Robocika w wersji 2.1 – lub starszej – to nie zdziwcie się, że Android Market przestanie działać. Jednak, czy znajdzie się ktoś wśród naszych Czytelników, kto pracuje z tak startym oprogramowanie?

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x