Pamiętacie Vertu? Jest to brytyjska firma, którą niejako założyła Nokia w ubiegłym tysiącleciu. Razem z kłopotami fińskiego producenta, Vertu kilka razy zmieniło swojego właściciela. Obecnie należy do pewnego holdingu z Hong Kongu i powinowactwo z Chinami rozwija się w najlepsze. Właśnie ogłoszono, że TCL będzie dostarczał „innowacyjną technologię” dla Brytyjczyków w zamian za 40 milionów dolarów.

Umowa opiewa na 30 tysięcy ręcznie wykonanych urządzeń. Skąd możecie kojarzyć TCL? Ta chińska firma tworzy wszelkie Alcatele, nakłada loga BlackBerry czy też robi urządzenia dla Turinga i telewizory dla Samsunga. A, posiada również prawa do marki Palm. Tym sposobem powiązania z Vertu ewidentnie sprawią, że Chińczycy pod względem marketingowym wybiją się jeszcze bardziej. Jak ten kontrakt wpłynie na smartfony za niebotyczne pieniądze? Być może będą one lepiej wyposażone pod kątem zastosowanych rozwiązań, ale w głównej mierze cały zabieg z pewnością miał na celu obniżenie kosztów produkcji dla Brytyjczyków – podobnie postąpiło w końcu BlackBerry.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Kiedy Vertu pokaże pierwszy model stworzony we współpracy z TCL? To zagadka, ale bardzo możliwe, że niedługo – w końcu ostatni model w postaci widocznej powyżej, odświeżonej wersji Signature Touch został przedstawiony w sierpniu 2015 roku.

 

źródło: Engadget
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.