Vertu z technologią TCL, czyli marka premium stanie się Alcatelem?

Newsy

Pamiętacie Vertu? Jest to brytyjska firma, którą niejako założyła Nokia w ubiegłym tysiącleciu. Razem z kłopotami fińskiego producenta, Vertu kilka razy zmieniło swojego właściciela. Obecnie należy do pewnego holdingu z Hong Kongu i powinowactwo z Chinami rozwija się w najlepsze. Właśnie ogłoszono, że TCL będzie dostarczał „innowacyjną technologię” dla Brytyjczyków w zamian za 40 milionów dolarów.

Umowa opiewa na 30 tysięcy ręcznie wykonanych urządzeń. Skąd możecie kojarzyć TCL? Ta chińska firma tworzy wszelkie Alcatele, nakłada loga BlackBerry czy też robi urządzenia dla Turinga i telewizory dla Samsunga. A, posiada również prawa do marki Palm. Tym sposobem powiązania z Vertu ewidentnie sprawią, że Chińczycy pod względem marketingowym wybiją się jeszcze bardziej. Jak ten kontrakt wpłynie na smartfony za niebotyczne pieniądze? Być może będą one lepiej wyposażone pod kątem zastosowanych rozwiązań, ale w głównej mierze cały zabieg z pewnością miał na celu obniżenie kosztów produkcji dla Brytyjczyków – podobnie postąpiło w końcu BlackBerry.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Kiedy Vertu pokaże pierwszy model stworzony we współpracy z TCL? To zagadka, ale bardzo możliwe, że niedługo – w końcu ostatni model w postaci widocznej powyżej, odświeżonej wersji Signature Touch został przedstawiony w sierpniu 2015 roku.

 

źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x