ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapdragon 450 nadchodzi – budżetowce znowu powrócą

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Obecnie zdecydowana większość nowych smartfonów wykorzystujących układy od Qualcomma posiada jednostkę z serii Snapdragon 6xx. Flagowe modele siłą rzeczy stawiają na rodzinę 8xx. Jednak pamiętajmy, że Amerykanie mają jeszcze niżej lokowane propozycje z serii 4xx i 2xx. Tylko o urządzeniach z tymi układami słyszymy coraz mniej. To jednak ma szansę się zmienić razem z prezentacją nowej jednostki – Snapdragona 450.

Czym tak właściwie będzie powyższy układ? Póki co poznaliśmy jedynie szczegóły techniczne z dokumentacji dla programistów, ale to już wiele. W takim razie poznajcie specyfikację:

  • 8 rdzeni Cortex-A53 (taktowanie do 2 i 2,2 GHz);
  • 14nm proces technologiczny;
  • prawdopodobnie Adreno 506 (taktowanie 600 MHz).

Wygląda znajomo? Poniekąd tak, gdyż bardzo zbliżonymi danymi może pochwalić się Snapdragon 625. Najprawdopodobniej będzie to ten sam układ, ale z ograniczonymi możliwościami graficznymi. Czy to dobry ruch Amerykanów? Patrząc na obecne portfolio to tak naprawdę firma już ma tak rozdrobnione modele bazujące na tym samym rozwiązaniu, że kolejna podobna propozycja nie powinna nas dziwić.

Niestety, ale nie wiemy, kiedy oficjalnie Qualcomm przedstawi Sandpragona 450, a tym bardziej nie znamy modeli, które wykorzystają tę jednostkę.

źródło: Winfuture

Sprawdź najnowsze wpisy