Nowa aplikacja Ikei pozwoli przymierzyć mebel w domu przed zakupem

mm Adam Lulek Newsy 2017-06-19

Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w smartfonach dopiero raczkuje. Pierwszą popularną aplikacją tego typu było Pokemon Go, które otrzyma na dniach potężną aktualizację. Jednak póki co żaden program na dużą skalę nie zrobił ze wspomnianej technologii użytku w życiu codziennym. Być może to się wkrótce zmieni.
 
Tim Cook niejednokrotnie wspominał, że Apple będzie inwestowało duże pieniądze w rozwój rzeczywistości rozszerzonej. Firma z Cupertino pracuje wraz z Ikeą nad nową aplikacją, która zrewolucjonizuje zakupy. Według Michaela Valdsgaarda z Ikei, będzie to pierwszy program wykorzystujący rzeczywistość rozszerzoną, który przyczyni się do podjęcia decyzji o zakupie produktu przez użytkowników.
 
Aplikacja umożliwi potencjalnemu klientowi „wypróbowanie” mebla we własnym domu. Program ma zadebiutować na urządzeniach mobilnych na jesień, a na start pojawi się w nim około 500-600 produktów. Dzięki współpracy z Apple Ikea liczy na to, że aplikacja z marszu będzie największą platformą z rzeczywistością rozszerzoną na świecie. Być może w przyszłości będzie można dokonywać zakupów z poziomu apki, a każdy nowy produkt pojawi się w pierwszej kolejności właśnie w programie.
 
Warto dodać, że już w tej chwili dostępna jest w Sklepie Play aplikacja do przymiarki mebli o nazwie IKEA Store, jednak jej funkcjonalność jest ograniczona.
 
źródło: phonearena  • Mateusz Wieczorek

    witam!
    podobna aplikacja istnieje od kilku miesiecy „Lowe`s Vision” szkoda tylko ze Lowe nie jest chyba dostepne w naszym kraju