Już po premierze LG G6 pojawiały się plotki, że firma może planować wydanie ulepszonego modelu ze Snapdragonem 835 na pokładzie. Jednak temat w międzyczasie ucichł, a dzisiaj niespodziewanie świat ujrzał ulepszony model flagowego smartfonu od Koreańczyków. Czy to zaskoczenie? Tak, wcześniej ten producent nie stosował podobnych praktyk, więc pojawienie się „+” jest dla nas czymś nowym. W takim razie przyjrzyjmy się G6+.

Od razu zaznaczam, że nowe urządzenie wciąż jest napędzane Snapdragonem 821. Podobnie nie zmienił się wyświetlacz czy też zestaw aparatów. Zwiększono pojemność poszczególnych pamięci. Zamiast 4 GB, jest 6 GB RAM. Zamiast 64 GB przestrzeni na pliki użytkownika, jest 128 GB. Dodatkowo pojawił się skaner tęczówek jako uzupełnienie systemu zabezpieczeń. To główne zmiany, ale nie jedyne. LG G6+ dostępny jest w trzech nowych wersjach kolorystycznych. Z zakresu oprogramowania znajdziemy nowe funkcje oszczędzające energię.

Smartfon bazuje na koreańskim wydaniu G6, więc nie zabrakło zaawansowanego chipu audio od B&O czy też indukcyjnego ładowania (Qi). Urządzenie zostało zaprezentowane w Korei Południowej i na początku lipca pojawi się w sprzedaży. Wtedy też poznamy cenę. LG wspomniało, że planuje również premierę globalną.

 

źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.