[Film] Pojedynek na aparaty – HTC U11 kontra Samsung Galaxy S8+

Newsy

W tym roku producenci urządzeń mobilnych postawili wyróżnić swoje flagowe modele wyświetlaczami. Zrobił tak Samsung, zrobiło tak LG i poniekąd Sony. HTC postawiło na czujniki pozwalające odczytać oprogramowaniu jak mocno ściskamy urządzenie. Jednak, co z aparatami? W tej kwestii od ponad roku trwa pewien zastój i tegoroczne modele to potwierdzają. Szczególnie widać to na przykładzie G6, który nagrywa filmy i robi zdjęcia wyraźnie gorzej niż konkurencja, a być może nawet poprzednik.

Tym samym we wszystkich porównaniach wygrywa Samsung Galaxy S8. Jednak jak sobie poradzi na tle HTC U11, który uzyskał najwyższy wynik w Dxomark?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Tajwańczycy zrezygnowali z optycznej stabilizacji obrazu w przednim aparacie i to widać na powyższych nagraniach. Również jakość z tego modułu jest gorsza w porównaniu do koreańskiego smartfonu. Oglądając nagrania z głównej kamery również można odnieść wrażenie, że wszelkie wstrząsy są bardziej odczuwalne na stabilności obrazu, a same kolory są bledsze. Jednak duży plus należy się HTC za szybką zmianę ostrości, gdyż w tym aspekcie Samsung dotychczas nie miał sobie równych. W kwestii zdjęć z przedniego aparatu ponownie należy pochwalić Tajwańczyków za poprawę, aczkolwiek Galaxy S8+ wypada minimalnie lepiej w tej kwestii pod kątem detali. Gorzej U11 prezentuje się, gdy zabraknie światła – wtedy Koreańczycy wyraźnie wysuwają się na prowadzenie. Jednak jeśli użyjemy „sztucznego” doświetlania zdjęć selfie to HTC zyskuje ostrością. Przełączając się ponownie na główny aparat ciężko wybrać zwycięzce, aczkolwiek w kwestii ostrości i szczegółów minimalnie na prowadzenie wysuwa się Samsung. Jednak jeśli interesuje nas HDR to już U11 jest krok przed Galaxy S8+. Znowu gasimy światło i już niestety Tajwańczycy zaczynają dodawać szumy do zdjęć.

Tym sposobem widać ogromną poprawę w kwestii aparatu w smartfonie HTC, aczkolwiek wciąż nie ma odzwierciedlenia wyniku z Dxomark.

 

Adrian, dzięki za podesłanie filmu!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x