Spadek zysków Samsunga

[Aktualizacja] Oto jak w głupi sposób Samsung naraził klientów na dostęp do ich urządzeń

Aplikacje

Jeśli korzystacie z jednego starszych urządzeń od Samsunga, zapewne znacie aplikację S Suggest, która była preinstalowana na wielu modelach. Koreańczycy zakończyli wsparcie dla niej w 2014 roku, ale mimo wszystko wciąż jest znana właśnie na bardziej wiekowych smartfonach i tabletach. Kluczową funkcją wspomnianego programu jest widżet sugerujący użytkownikom inne aplikacje do pobrania na bazie specjalnego algorytmu wybierającego tytuły znajomych z chociażby Facebooka.

Domena ssuggest.com, z której korzysta wspomniana aplikacja nie została przedłużona przez Samsunga, więc tak naprawdę wykupić mógł ją każdy. Jeśli zrobiłby to potencjalny haker to uzyskałby dostał do milionów urządzeń. Na szczęście wspomniany adres trafił do Joao Gouveia, jednego z dyrektorów Anubis Labs. W ciągu doby zanotował on 620 milionów prób połączenia do domeny z 2,1 miliona urządzeń. Wspomniana osoba nie ma wątpliwości, że w niepowołanych rękach błąd Samsunga mógł sprawić, że użytkownicy danych narażonych modeli mogli zostać narażeni na zdalna instalację złośliwego oprogramowania.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Komentarz Koreańczyków w tej sprawie jest jeden. Dostęp do tej domeny nie stanowi żadnego zagrożenia. Komu wierzyć? Ciężko powiedzieć, ale z pewnością nie ma powodów do obaw.

 

źródło: Android Police

 

 

[Aktualizacja] Oficjalne oświadczenie:

Ochrona prywatności konsumentów i bezpieczeństwo urządzeń sa naszym priorytetem. Przywoływany artykuł dotyczy uslugi firmy Samsung, z rozwijania której zrezygnowaliśmy w maju 2014 roku. Znamy treść artykułu i badamy sprawę.
Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x